• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-12997-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرماندار ملایر مطرح کرد

ایجاد خانه مبلمان در ملایر/ساماندهی سوغات‌سراها

معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرمانداري ويژه ملاير گفت: باید پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان ملایر را برای اشتغالزایی احصاء و تقویت کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد حامدي‌نژاد در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان ملایر، با اشاره به ثبت ملی ملایر به عنوان شهر مبل و منبت، افزود: تقویت این حوزه افتخارات برزگی برای این منطقه به همراه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: به دنبال ثبت ملاير به عنوان شهر ملي مبل منبت، توسعه اين هنر صنعت اشتغال‌آفرين به عنوان يکي از ارکان توسعه شهرستان بيش از پيش در دستور قرار گرفته که تحقق آن نيازمند نگاهي نوين به اين صنعت است.

حامدي‌نژاد ايجاد خانه مبلمان در شهرستان به منظور تأسيس بخش ستادي و برنامه‌ريزي در زمینه توسعه صنعت و خوشه مبل را يکي از اقدامات موثر پيشنهادي توسط اتاق بازرگاني استان با همکاري جهاددانشگاهي دانست که فرمانداري ويژه شهرستان ملاير نيز از آن استقبال و حمايت خواهد کرد.

وي ايجاد مراکز تخصصي مبل و منبت و انتشار نشريه تخصصي در اين حوزه را از ديگر طرح‌هاي تأييدي در اين نشست اظهار و خاطرنشان کرد: يکي از راه‌های توسعه مبل ملاير ايجاد دانش و منابع علمي لازم است که اين اقدامات در راستاي اجرايي کردن اين موارد عملیاتی خواهد شد.

معاون فرماندار ملاير به جایگاه شاخص این شهرستان در حوزه تولید و بافت فرش، تولید انواع محصولات کشاورزی چون عسل، زعفران، گل‌محمدی، شیره، کشمش و .. اشاره کرد و گفت: تقویت این بخش سبب اشتغالزایی و رونق صادرات خواهد شد.

حامدی‌نژاد به جایگاه و موقعیت جغرافیایی ملایر و قرار گرفتن این شهرستان در مسیر مواصلاتی غرب و شرق و جنوب کشور اشاره و عنوان کرد: ساماندهی سوغات‌سراها را در دستور کار قرار دادیم.

وی با بیان اینکه در همین راستا سوغات‌سراهای شهر زنگنه و جوکار با ارائه تسهیلات بانکی به مالکان آنها ساماندهی شدند، یادآور شد: ملایر قادر است محصولات و تولیدات خود را در کمتر از 3 ساعت به سایر مراکز استاهای بزرگ کشور برساند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: