• چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-6695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طلوع دوباره کشتی همدان 6 سال زمان می‌خواهد

رئیس هیئت کشتی همدان و عضو منتخبان شورای شهر پنجم در نشست صمیمی با خبرنگاران ورزشی پیرامون مسائل مختلف کشتی استان و حتی انتخاب شهردار جدید شهر همدان به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی رحیمی‌فر اواخر بهمن‌ماه سال گذشته بود که با اخذ بیشترین رأی توانست سکان هدایت ورزش کشتی استان همدان را برعهده بگیرد.

وی هر چند معتقد است فوتبال پرمخاطب‌ترین رشته ورزشی به شمار می‌رود اما کشتی را ورزش المپیکی و پرستاره ایرانیان عنوان می‌کند.

رحیمی‌فر پس از 6 ماه، برای نخستین‌بار در جمع خبرنگاران ورزشی حضور یافت تا در مورد مسائل ریز و درشت کشتی استان همدان گفت‌وگو کند.

گزیده‌ای از گفت‌وگو خبری رئیس هیئت کشتی همدان با ورزشی‌نویسان را بخوانید:

* استعدادسازی رویکرد اصلی هیئت کشتی

از بدو انتخابم در هیئت کشتی همدان تأکید بر کشف و پرورش استعدادها داشتم. باید تلاش کنیم تا کشتی استان را به دوران اوج خود بازگردانیم تا بتوانیم باز هم قهرمانان جهانی و المپیکی به جامعه معرفی کنیم. استان همدان با داشتن چند قهرمان المپیکی و جهانی از جایگاه مطرحی در کشور برخوردار است اما در چند سال گذشته با افول کشتی مواجه شده‌ایم و حالا چاره‌ای جز پر کردن خلأ موجود نیست.

* 6 سال زمان می‌خواهیم

حدافل زمانی‌که برای جبران جایگاه از دست رفته می‌خواهیم 6 سال است. البته با این تفکر که منظم و مستمر در استعدادسازی و پایه‌سازی رده‌های کشتی اقدام کنیم. هر چند این زمان فراتر از عمر چهار ساله ریاست کشتی است اما باید آینده‌نگر باشیم و مقطعی فکر نکنیم.

می‌کوشیم تا نسل‌های بعدی بتوانند با شرایط بهتر در رسیدن به جایگاه‌های برتر کشتی کشور تلاش کنند. از هم‌اکنون باید به دنبال ساختن کشتی‌گیران مطرح همچون جوکارها، گودرزی‌ها و خیلی دیگر از کشتی‌گیران مطرح باشیم.

باید 6 سال منظم و مفید کار کنیم تا کشتی استان به روزهای اوج بازگردد. به دنبال پشتوانه‌سازی و تأمین تیم‌های کشتی رده‌های بالاتر هستیم.

* استعدادیابی و آموزش کمیته‌های مهم هیئت کشتی

کشتی ریشه در همدانی‌ها دارد اما در سال‌های گذشته شاهد افت محسوس این ورزش بودیم. حالا وقت آن رسیده که با تجربه پیشکسوتان و انگیزه جوان‌ترها بتوانیم تحول عظیم در این ورزش ایجاد کنیم.

هم‌اکنون دو کمیته مهم را راه‌اندازی کرده‌ایم که در هر دو کمیته استعدادیابی و آموزش ضمن استفاده از مسئولان جوان، دارای کارنامه درخشان و متعهد، به دنبال کشف و پرورش نخبه‌ها هستیم.

* جوکار از مفاخر کشتی استان است

استعفای مسعود مصطفی‌جوکار، رئیس هیئت کشتی ملایر به دست ما نرسیده اما در تماس با مصطفی‌جوکار، وی اعلام کرد درگیر مسائل فنی تیم ملی جوانان است.

جوکار از مفاخر کشتی و مایه مباهات ورزش استان همدان است و احترام خاصی برای وی قائل هستیم.

* 9 میلیون دریافتی، میلیون‌ها تومان تسویه بدهی!

در بخش زیرساخت‌ها نیز حدود 200 میلیون تومان صرف بازسازی و تجهیز سالن خانه کشتی همدان شده، این هزینه توسط خیرین ورزشی و سایر منابع خارج از هیئت کشتی استان تأمین شده است.

از سوی دیگه تسویه مالی طلبکاران مورد توجه است. نباید بدهی برای نسل بعدی هیئت بگذاریم. بدهی‌ها باید تسویه شود. تاکنون 25 میلیون از بدهی لیگ را پرداخت کردیم و در مقابل تنها 9 میلیون تومان دریافتی هیئت بوده است. با این حال حق‌الزحمه داوران نیز تسویه شد و 15 میلیون از طلب مربیان نیز پرداخت شد. 10 میلیون نیز بدهی بازار داشتیم که تسویه شد.

* شهردار بومی می‌پسندم

بهتر است شهردار بومی باشد. شهردار بومی می‌پسندم. اینک اعضای شورای شهر پنجم در حال بررسی گزینه‌ها هستند. امیدوارم گزینه مناسب انتخاب شود. یک رأی دارم که می‌دهم.

جناحی عمل کردن پیرامون شهردار معنی ندارد و در نهایت باید فرد اصلح انتخاب شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: