• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-16390-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وصيت‌نامه دانش‌آموز 13 ساله شهید «نعمت‌الله نعمتى»؛

باید بمانيم تا شهيد آينده شويم و شهيد شويم تا آينده بماند

خبرگزاری ایسنا به منظور ترویج فرهنگی ایثار و شهادت اقدام به انتشار وصیت‌نامه شهدا کرده است که این‌بار دست به انتشار وصیت‌نامه دانش‌آموز 13 ساله شهید «نعمت‌الله نعمتى» می‌زنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، در متن وصیت‌نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحيم

انالله وانا اليه راجعون

ما از خداييم و بازگشتمان نيز به سوى اوست

إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِيلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُمْ بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ(سوره توبه آیه 111)

در حقيقت ‏خدا از مؤمنان جان و مالشان را به [بهاى] اينكه بهشت براى آنان باشد خريده است همان كسانى كه در راه خدا مى ‏جنگند و مى ‏كشند و كشته مى ‏شوند[اين] به عنوان وعده حقى در تورات و انجيل و قرآن بر عهده اوست و چه كسى از خدا به عهد خويش وفادارتر است پس به اين معامله‏‌اى كه با او كرد‌‏ه‌ايد شادمان باشيد و اين همان كاميابى بزرگ است.

اكنون كه آمريكای جهانخوار به وسيله نوكر سر سپرده‌اش صدام يزيد كافر و ايادى رسواى داخليش سعى در محصور كردن اين انقلاب جهانى دارند چه بهتر كه با نثار جان خويش از اين انقلاب حمايت كنيم و كشته شدن در اين راه را سعادتى بزرگ براى خود بدانيم.

خدايا، بارالها، پروردگارا، معبودا، معشوقا، مولايم، من ضعيف ناتوان كه تحمل از دست دادن پاهايم را ندارم چگونه تحمل عذاب تو را مى‌توانم بكنم.

خدايا ما با تو پيمان بسته بوديم كه تا پايان راه برويم و بر پيمان خويش همچنان استوار مانديم، خدايا هاى و هوى بهشت را مى‌بينم چه غوغایی. حسين به پيش‌باز يارانش آمده و چه صحنه‌اى، فرشتگان ندا دهند كه همرزمان ابراهيم، همراهان موسى، هم‌دستان عيسى، هم‌كيشان محمد(ص) و همسنگران على(ع)، هم‌فكران حسن و همگامان خمينى از سنگر كربلا آمده‌اند.

چه شكوهى خدايا به محمد(ص) بگو كه پيروانش حماسه آفريدند و به على بگو كه شيعيانش قيامت به پا كردند و به حسين بگو كه خونش در رگ‌ها همچنان مى‌جوشد، بگو از آن خون‌ها سرو روئيد، ظالمان سرو را بريدند اما باز هم سرو روييد.

خدايا مى‌دانى چه مى‌كشيم پندارى كه چون شمع ذوب مى‌شويم، ما از مردن نمى‌هراسيم اما مى‌ترسيم بعد از ما ايمان را سر ببرند و اگر سوزيم هم كه روشنايى مى‌رود و جاى خود را دوباره به شب مى‌سپارد پس چه بايد كرد از يك سو بايد بمانيم تا شهيد آينده شويم و از ديگر سو بايد شهيد شويم تا آينده بماند، هم بايد امروز شهيد شويم تا فردا بماند و هم بايد بمانيم تا فردا شهيد شود عجب دردى. چه مى‌شد امروز شهيد مى‌شديم و فردا زنده مى‌شديم تا دوباره شهيد شويم.

آرى همه ياران سوى مرگ رفتند در حالیكه نگران آينده بودند. من با امام خمينى ميثاق بسته‌ام و به او وفادارم چرا كه او به اسلام و قرآن وفادار است و اگر چندين بار مرا بكشند و زنده‌ام كنند دست از او نخواهيم كشيد.

راه سعادت‌بخش حسين(ع) را ادامه دهيد. زينب‌وار زندگى كنيد. خدايا جندالله را كه با سوگند به ثارالله در لشگر روح‌الله براى شكست عدوالله و استقرار حزب‌الله زمينه‌ساز حكومت جهانى بقيه‌الله است، حمايت كن.

و چند كلمه‌اى با خانواده محترم و گراميم:

اى پدر بزرگوارم از تو مى‌خواهم مرا ببخشيد چرا که شما مرا از كورى نجات داديد، وقتى كه من در سن 6 سالگى بودم و شما مرا به طرف علم و دانش هدايت كردى و من را به مدرسه فرستادى و من هم تا آنجايى كه فرصت داشتم درس خود را خواندم و اما تازه دانستم كه سواد چقدر ارزش دارد، اين سواد است كه انسان را از ذلت به سوى عزت مى‌كشاند، واقعا علم و دانش مايه سعادت و خوشبختى هر فرد است.

و اى مادر مهربانم حلال باشد آن شيرى كه شما خورديد و حلال باشد آن شيرى كه به من خوراندى، احسن بر شما و مادرانى كه چنين فرزندانى را تربيت مى‌كنيد.

و شما برادرم على جان، اميدوارم كه راهى كه برادرت رفته شما هم آن راه را ادامه دهيد و مبادا از اين راه نگرانى در دل داشته باشيد، اين راه راهى است كه پيامبران و امامان عزيزمان رفتند، اين راهى است كه شكستنى در آن نيست.

و اى برادران كوچكم اميدوارم كه مانند برادرت تحصيلت را ادامه دهى. مبادا در ميان راه علم و دانش را رها سازيد چرا که اين علم و دانش است كه انسان را آگاه مى‌سازد.

و اى خواهران مهربانم از شما مى‌خواهم زحماتى كه در راه من كشيديد حلالم كنيد و ان‌شاءالله عوضش را از خدا خواهيد گرفت. اى خواهران عزيزم مبادا نگران باشيد و بگوييد برادرمان شهيد شد چون اسلام به اين خون‌ها نيازمند است. همه جوانان اعم از زن و مرد، پير و جوان، جانمان را در راه اسلام بايد فدا كنيم تا دين اسلام پاينده بماند.

و اى عموهايم و اى دايى‌هايم اميدوارم مانند هميشه فرزندانتان را به جبهه بفرستيد تا دشمن را خوار و ذليل سازند. از پدر و مادرم و فاميل‌هايم تقاضا دارم كه در مرگ من گريه نكنند چرا که دشمن از گريه شما سوءاستفاده خواهد كرد.

و در آخر با اهالى محترم فيض‌آباد:

اى مردم شهيد پرور مبادا سنگر اسلام را خالى بگذاريد و دشمن را در خاك عزيزتان راه دهيد اگر خداى ناكرده چنين باشد مديون خون تمام شهداى اسلام از زمان صدر تا امروز خواهيد بود. الحمدالله كه اين طور نيست، هميشه در جبهه‌ها حضور داشته‌ايد و بعد از اين هم حضور پيدا خواهيد كرد. از شما برادرانى كه در تشييع جنازه من شركت كرديد طلب مغفرت مى‌خواهم.

در آخر اى پدر مهربانم از تو مى‌خواهم كه دست نوارش بر سر برادران و خواهرانم بكشيد و آنها را خوشحال سازيد و اين بنده حقير چند بيت شعرى دارم كه برايتان نقل مى‌كنم.

دلا اين عالم فانى به يك ارزن نمى‌ارزد/ به دنيا آمدن با زحمت رفتن نمى‌ارزد

اگر صد سال در دنيا تو شهد زندگى نوشى/ به آن يك ساعت تلخى و جان كندن نمى‌ارزد

به گورستان گذر كردم كم و بيش/ بديدم حال دولتمند و درويش

نه درويشى به خاكى بى‌كفن ماند/ نه دولتمند برد از يك كفن بيش

چه خوش باشد كه با ايمان بميرم/ به زير سايه قرآن بميرم

دلم خواهد كه پيش حجت حق/ سرافراز و خوش و خندان بميرم

والسلام على من اتبع الهدى

زندگی‌نامه شهید نعمت‌الله نعمتی

نعمت‌الله نعمتی پنجم خرداد سال 1353 در شهرستان کرج به دنیا آمد. پدر و مادرش از اهالی روستای فیض‌آباد شهر فامنین از توابع استان همدان بودند به همین علت نعمت‌الله در روستای زادگاه پدری بزرگ شد و درس و تحصیل را آغاز کرد. آقا محرمعلی پدر نعمت‌الله کشاورز بود و با کار کشاورزی و باغداری نیازهای مالی خانواده را تأمین می‌کرد.

روزهای انقلاب و سال‌های نخست پیروزی قیام بزرگ مردم ایران، نعمت‌الله کودکی بیش نبود و آنها سال‌ها را با درس خواندن و شرکت در کلاس‌های قرآن و احکام گذراند. سال‌های دفاع مقدس که آغاز شد با همان سن و سال کودکی تمام وجودش شور و اشتیاق برای حضور در جبهه‌های نبرد بود.

بارها تلاش کرد تا راهی مناطق عملیاتی شود اما اجازه حضور نیافت و نتوانست همراه با دیگر جوانان و نوجوانان راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شود دوران تحصیلات راهنمایی خود را با حضور در بسیج مستضعفان و کمک به فعالیت‌های پشت جبهه همراه کرد و از هیچ اقدامی برای یاری رساندن به رزمندگان فروگذار نبود. تاب حضور نداشت و مرغ جانش برای حضور در جبهه‌های ایثار و حماسه بی‌قراری می‌کرد.

سرانجام با تغییر اطلاعات شناسنامه‌ای خود، مجوز حضور در جنگ را گرفت و با لباس خاکی رزمندگی و شهادت‌طلبی روانه جبهه‌های جنوب و غرب شد. خرمشهر، میعادگاه دیدار او با سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بود و در مقام رزمنده‌ای دلاور و استوار در بیست و نهم مردادماه سال 1366 در سن 13 سالگی بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و در آغوش پر مهر حضرت قاسم‌ابن‌الحسن(ع) آرام گرفت. آرامگاه او در گلزار شهدای روستای فیض‌آباد فامنین زیارتگاه عاشقان و دلدادگان است.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: