• چهارشنبه ۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-590-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان:

قطب پزشکی ایران و جهان در شهر همدان است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان تصریح کرد: قطبیت و مرکزیت پزشکی ایران و جهان حکیم بوعلی‌سیناست که آرامگاهش در شهر همدان است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر سیدحبیب‌الله موسوی‌بهار صبح چهارشنبه یکم شهریور در آئین بزرگداشت مقام شامخ شیخ‌الرئیس ابوعلی‌سینا در آرامگاه بوعلی شهر همدان، گفت: از استان همدان پیشنهاد نامگذاری روز پزشک داده شد و خاتمی، رئیس جمهور وقت از این موضوع به خوبی استقبال کرد.

وی با تأکید بر اینکه مرجع و قطب همه پزشکان ایران و جهان، بوعلی‌سینا است، افزود: پزشکان همدانی افتخار می‌کنند که در جوار این فقیه و حکیم بزرگوار به طبابت و خدمت به مردم می‌پردازند.

موسوی‌بهار خاطرنشان کرد: از تمامی مردم بزرگوار ایران و جهان و به ویژه جامعه پزشکی دعوت می‌شود در همه ایام و به ویژه روز بزرگداشت حکیم بوعلی‌سینا در کنار این استاد قرار گیرند.

وی ادامه داد: ادای سوگندنامه فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی در محضر این استاد بزرگوار و قطب عالم پزشکی جهان افتخار بزرگی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان تأکید کرد: امیدواریم پزشکان عزیز به تأسی از این استاد ارجمند تا پایان عمر به شیوه کار وی پایبند باشند.

به گزارش ایسنا؛ سوگندنامه دکتری حرفه پزشکی در این مراسم توسط پزشکان فارغ‌التحصیل قرائت و از تمبر یادبود این حکیم بزرگوار رونمایی شد همچنین در ادامه مراسم جمعی از مسئولان استانی و پزشکان به مقام شامخ بوعلی‌سینا ادای احترام کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: