• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-1590-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاندیدای پست شهرداری همدان مطرح کرد

از ارائه منابع جدید درآمدزایی تا شناسایی رشوه‌گیران شهرداری

یکی از کاندیداهای سمت شهرداری همدان با اشاره به وجود 20 هزار واحد تجاری غیرمجاز در همدان گفت: در مجموع 20 هزار واحد تجاری مجاز نیز در این شهر فعال هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مجید درویشی شنبه 4 شهریور به عنوان کاندیدای سمت شهرداری همدان در جمع شورای پنجم شهر همدان حضور یافت و ضمن ارائه برنامه‌های خود اظهار کرد: در شهر همدان 20 هزار واحد تجاری غیرمجاز وجود دارد که اگر بتوانیم هر سال 4 هزار مورد از این واحد‌ها را ساماندهی کنیم، درآمد یک‌سال شهرداری تأمین خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه در مبحث اتوبوسرانی باید بخش خصوصی را وارد میدان کنیم، افزود: در صورتی‌که این مهم محقق شود هزینه‌ها کاهش یافته و درآمدزایی بخش خصوصی بالا می‌رود.

درویشی به عدم خام‌فروشی املاک شهری تأکید کرد و ادامه داد: اگر بتوانیم برای این املاک سرمایه‌گذار خوبی جذب کنیم، به درآمدزایی مناسبی دست خواهیم یافت.

وی درباره وصول مطالبات نیز عنوان کرد: شهرداری همدان 54 میلیارد تومان از دستگاه‌های اجرایی طلب دارد که با دریافت این مطالبات می‌تواند 50 درصد از پروژه‌های نیمه‌تمام را به اتمام برساند.

این کاندیدای سمت شهرداری همدان تصریح کرد: برای وصول مطالبات از اشخاص حقیقی نیز باید قبوض جریمه و یا راهکار تشویق را به کار برد.

وی راه‌اندازی صندوق ذخیره پولی را از دیگر برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت: مبالغ این صندوق برای برخی پروژه‌های عمرانی با اولویت اجتماعی هزینه خواهد شد.

درویشی بر راه‌اندازی سیستم نظارت قوی مردمی تأکید کرد و یادآور شد: سیستم مالی شهرداری باید شیشه‌ای و برای عموم شفاف باشد.

وی در ادامه به بافت‌های فرسوده همدان اشاره کرد و گفت: این بافت‌ها ظرفیت مهمی برای شهرداری محسوب می‌شوند که در صورت شناسایی و واگذاری به بخش خصوصی موفق خواهیم شد.

این کاندیدای پست شهرداری همدان بر ایجاد طرح جامع حریم تأکید کرد و افزود: اجرای طرح جامع حریم به منظور مدیریت ساخت‌وسازها در برنامه ما قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه شمار تاکسی‌ها و ون‌ها در همدان زیاد است، ادامه داد: با توجه به جمعیت شهر همدان باید 500 دستگاه اتوبوس در همدان وجود داشته باشد که بر اساس این استاندارد 300 دستگاه کم داریم.

درویشی با تأکید بر اینکه تا پایان امسال 2 هزار دستگاه تاکسی باید نوسازی شود، عنوان کرد: مناسب‌سازی سازمان حمل‌ونقل عمومی برای توانیابان از دیگر برنامه‌های ما در شهرداری آینده خواهد بود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر سرانه فضای سبز در شهر همدان از 9 به 10.4 مترمربع رسیده است، ابرازامیدواری کرد: در شهرداری آینده این سرانه به 12 مترمربع برسد که سرانه استاندارد کشور است.

درویشی به ایجاد یک مرکز پرورش گل و گیاه در سطح شهر همدان اشاره و خاطرنشان کرد: از این محل نیازهای شهرداری مرتفع شده و منبع درآمدی برای شهرداری ایجاد می‌شود.

وی فرهنگ‌سازی را حلقه مفقوده شهرداری همدان دانست و اظهار کرد: در این راستا باید مشارکت مردمی جلب شده و از توانمندی اساتید دانشگاه‌ها بهره جست.

معاون فعلی خدمات شهری شهرداری همدان درباره ایستگاه‌های آتش‌نشانی نیز گفت: در همدان 9 ایستگاه آتش‌نشانی فعال است که باید شمارشان به 10 ایستگاه برسد.

وی یادآور شد: طرح مطالعاتی قنوات استان را در برنامه خواهیم داشت چرا که امروزه برخی قنوات مسدود و یا به عنوان کانال دفع فاضلاب از آنها استفاده می‌شود.

درویشی در پاسخ سوال یکی از اعضای شورا درباره شفاف‌سازی هزینه‌ها گفت: در مباحث ویژه و کنترل و نظارت بر شهرداری شخصا وارد می‌شوم و مسئولیت آن را تماما بر عهده می‌گیرم.

وی ادامه داد: در شهرداری همدان 2 هزار و 650 نیرو وجود دارد که نیازمند ساماندهی بر اساس شایسته‌سالاری است چرا که در صورت عدم ساماندهی انگیزه لازم در میان نیروها از بین خواهد رفت.

درویشی با بیان اینکه برای ساماندهی مشاغل مزاحم نیز برنامه ریزی‌های لازم انجام شده که اجرایی خواهد شد، عنوان کرد: در مجموعه شهرداری مسائل رشوه‌گیری حل خواهد شد چرا که با توجه به تجربه کاری ما در این محیط قابل شناسایی هستند.

به گزارش ایسنا؛ طی سه روز 9 کاندیدای سمت شهرداری همدان برای ارائه برنامه‌های خود در بین اعضای شورای پنجم حضور می‌یابند. بنا به گفته عضو جوان شورا، این جلسات به صورت زنده از اینستالایو پخش می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: