• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-1195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نیاز 300 میلیونی شطرنج‌بازان همدانی برای حضور در لیگ برتر کشور

رئیس هیئت شطرنج همدان گفت: برای حضور در لیگ برتر شطرنج کشور نیازمند 300 میلیون ریال بودجه هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، احمد علی‌بابایی در جمع خبرنگاران، افزود: متأسفانه تا کنون حامی مالی برای حضور در لیگ برتر شطرنج کشور پیدا نکردیم که امیدواریم در مدت زمان باقیمانده بتوانیم نسبت به تأمین منابع مالی از طریق اسپانسر اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته تیم نخ رنگ همدان حامی مالی شطرنج همدان در لیگ برتر بود و تیمی جوان را به این رقابت‌ها اعزام کردیم که پشتوانه‌سازی بسیار مطلوب برای شطرنج استان شدند.

علی‌بابایی بیان کرد: رویکرد هیئت مبنی بر پشتوانه‌سازی و فرصت دادن به استعدادهای رده سنی پایه سبب شد تا سال قبل با چشم‌پوشی از نتایج کسب شده، با تفکری متفاوت با سایر تیم‌های شرکت‌کننده گام به این رقابت‌ها بگذاریم و این رقابت‌ها در واقع محک خوبی برای شطرنج‌بازان استان بود.

وی خاطرنشان کرد: امسال شرکت نخ رنگ تمایلی به تیمداری در لیگ برتر نداشت و با این حال حیف است که شطرنج همدان در این عرصه از رقابت‌ها حضور نداشته باشد.

رئیس هیئت شطرنج همدان در ادامه با اشاره به موفقیت‌های این هیئت در یکسال گذشته گفت: 72 مسابقه مختلف شطرنج را برگزار کرده‌ایم که 18 مورد آن ریتد بوده و میزبان 6 مسابقه ملی و بین‌المللی در رده‌های سنی مختلف نیز بوده‌ایم.

وی افزود: برگزاری 5 مورد مسابقه در سطح دستگاه‌های اجرایی، 6 مورد اعزام به مسابقات برون استانی و سه مورد مسابقه سیمولتانه نیز جزء برنامه‌های اجرایی هیئت در سال گذشته بود.

وی بیان کرد: کسب عناوین دوم و سوم جدول B مسابقات شطرنج بین‌المللی اوپن ابن‌سینا در دوره سیزدهم، چهارمی زیر 10 سال کشور، قهرمانی در رقابت‌های جام زنده‌رود اصفهان، حضور در لیگ برتر و دریافت کاپ اخلاق، اخذ مدرک سه داور بین‌المللی، قهرمانی در زیر 20 سال کشور، دومی جوانان کشور و اخذ مدرک آموزگار و مربی فیده شطرنج از موفقیت‌های کسب شده هیئت شطرنج استان همدان در یکسال گذشته بود.

وی دستیابی به مدال برنز بلیتس قهرمانی آسیا را یکی از مهمترین افتخارات ارزنده شطرنج استان همدان در میادین رسمی بین‌المللی عنوان کرد و با اشاره به برگزاری مناسب مدارس شطرنج گفت: با راه‌اندازی 5 مدرسه تابستانی شطرنج 500 شطرنج‌باز در قالب 50 کلاس توسط 20 مربی آموزش‌های لازم را فراگرفتند.

علی‌بابایی با اشاره به اینکه لذت بازی شطرنج با ویژگی‌های مهم فکری و تقویتی همراه است، عنوان کرد: شطرنج قدرت تفکر، هوش، برنامه‌ریزی، جذابیت فردی و منطقی، بلندنظری، اعتماد به نفس بالا، قدرت دفاع و حمله، خلاقیت و خودباوری را در افراد تقویت می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: