• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

توسعه تکنولوژیکی کشور در گرو حمایت از پروژه‌های R&D

کارشناس توسعه کسب و کار شرکت حرکت اول با تأکید بر لزوم حمایت از استارتاپ‌های تکنولوژیکی گفت: استعدادهای زیادی در دانشگاه‌های ما وجود دارد که باید آنان را در کشور نگهداریم و با بها دادن به پروژه‌های R&D و دادن فرصت آزمون و خطا به فناوران جوان موجب توسعه تکنولوژی کشور می‌شود.

شایان باستانی در حاشیه برگزاری نخستین بازار منطقه‌ای تبادل فناوری همدان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: این شرکت وابسته به شرکت همراه اول است و در زمینه سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر یا VC فعالیت دارد.

وی به نخستین رویداد منطقه‌ای تبادل فناوری همدان از 100 نمره 80 امتیاز داد و تصریح کرد: این رویداد به نسبت سایر رویدادها خوب برگزار شد.

وی ایده‌های مرتبط با حوزه ICT و نرم‌افزاری را متوسط ارزیابی کرد و گفت: بازیگران قوی‌تری در زمینه ایده‌های مطرح شده در بازار کنونی وجود دارد و مهم این است که انسجام تیمی استارتاپ‌ها به چه شکل عمل خواهند کرد.

کارشناس توسعه کسب و کار شرکت حرکت اول نحوه پرزنت 3 دقیقه‌ای فناوران در این رویداد را به عنوان اجرای اول برای سرمایه‌گذاران مطلوب ندانست و عنوان کرد: ضعف ما در کشور بیشتر در زمینه تکنولوژی است و اغلب استارتاپ‌ها خدماتی هستند و تکنولوژیک نیستند.

وی نیاز لزوم حمایت از استارتاپ‌هایی که به موضوعات تکنولوژیک می‌پردازند را بیان کرد و گفت: استعداد در دانشگاه‌های ما کم نیست و باید بتوانیم آنان را در کشور نگهداریم اما موارد بسیاری دیده شده که در دانشگاه ایده‌های خوبی برای پایان‌نامه‌ها ارائه می‌کنند و بعد به دنبال تجاری‌سازی آن نمی روند و یا در خارج از کشور به اجرای آن می‌پردازند و این موضوع به خاطر R&D بودن ایده‌های آنان و نیاز به حمایت سرمایه‌گذاران است.

باستانی با تأکید به لزوم بها دادن به پروژه‌های R&D اظهار کرد: حمایت مالی و دادن فرصت‌های آزمون و خطا به فناوران جوان می‌تواند نتایج بهتری برای توسعه تکنولوژی کشور در پی داشته باشد.

وی درباره کیفیت تجاری‌سازی محصولات ارائه شده در این رویداد گفت: در شرکت ما لزوما یک نفر تصمیم‌گیرنده نیست و طرح‌های تأیید شده در کمیته‌ای مطرح می‌شوند و پس از بررسی مورد حمایت قرار می‌گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: