• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

استارتاپ‌های شهرستانی با توجه به ظرفیت‌های بومی موفق‌تر هستند

مدیر پروژه شرکت شتاب‌دهنده تک، از وجود پتانسیل‌های خوب در استان همدان خبر داد و گفت: حضور و حمایت آموزشی شتاب‌دهنده‌ها موجب شکوفایی و تیم‌های فعال در این زمینه خواهد شد تا به جای پرداختن به ایده‌های کپی شده از تهران از ظرفیت‌های بومی و ویژگی‌های اقلیمی و فرهنگ منطقه‌ای خود در حوزه کسب و کار خود موفق‌تر باشند.

وحید فخر در حاشیه برگزاری بازار منطقه‌ای تبادل فناوری همدان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: این شرکت نخستین شتاب‌دهنده بخش خصوصی کشور است که در راستای حمایت از استارتاپ‌ها فعالیت دارد.

وی مجموعه حمایت‌های شرکت شتاب‌دهنده را شامل نقدی و غیرنقدی، منتورینگ، مشاوره، فضای کاری و همه نیازهای شرکت‌های نوپا معرفی کرد و افزود: به علت افزایش درخواست‌های تیم‌هایی خارج از استان تهران برنامه‌ای با عنوان شتاب‌دهی راه دور را آغاز کرده‌ایم.

فخر ادامه داد: در این برنامه نیاز به حضور فیزیکی تیم‌ها در تهران و استفاده از امکانات موجود در آنجا نیست و ما سعی کرده‌ایم در حد نیاز استارتاپ‌های خارج از تهران از امکاناتی مانند معرفی سرمایه‌گذار، حمایت نقدی و محصولات در بازار تهران و شهرهای بزرگ را در اختیار آنان قرار دهیم تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

وی درباره بازار منطقه‌ای تبادل فناوری همدان اظهار کرد: در راستای حمایت از تیم‌های شهرستانی به عنوان حامی در این رویداد حضور پیدا کرده‌ایم و تا کنون در این رویداد پرزنت 20 تیم را مشاهده کرده‌ایم.

فخر با اشاره به تیم‌های خوبی که در رویداد حضور دارند، گفت: حضور برخی تیم‌ها نشان‌دهنده وجود پتانسیل‌های خوب در استان همدان و منطقه است و حضور و حمایت‌های آموزشی و راهنمایی افرادی که در اکوسیستم استارتاپی فعال هستند، در استان همدان موجب شکوفایی و عملکرد بهتر و بیشتر تیم‌های فعال در این زمینه خواهد شد.

وی با اشاره به ایده‌های کپی که نمونه‌های آن در تهران وجود دارد، در رویداد منطقه‌ای تصریح کرد: با راهنمایی و مشاوره بهتر می‌توان تیم‌ها را به استفاده از ظرفیت‌های بومی و فرهنگ منطقه‌ای و ویژگی‌های اقلیمی خود کرد تا از با استفاده از آن در حوزه کسب و کار خود بیشتر موفق باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: