• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-3390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گزارش ایسنا از عملکرد اعضای شورا در بررسی برنامه‌های کاندیداهای پست شهرداری همدان-3

اعتماد مردم همدان به شهرداری ضعیف است

در جریان بررسی برنامه‌های «حمید گلی‌پور» و «یوسف مشهدیاری» به عنوان کاندیداهای سمت شهرداری همدان، هر کدام از اعضای شورای شهر جداگانه به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

به گزارش ایسنا، همدان، جلسات استماع برنامه‌های کاندیداهای پست شهرداری همدان در صحن شورای شهر در فضای رسانه‌ای و خبرگزاری‌ها با بازتاب همراه بوده است اما آنچه بیشتر در این گزارشات و اخبار منتشر می‌شود، مجموعه صحبت‌های کاندیداهای شهرداری همدان است و معمولا اظهارات و عملکرد اعضای شورای شهر در این جلسات از نگاه رسانه‌ها مغفول می‌ماند .

ایسنا بنابر رسالت خود در گزارشات جدید خود از صحن شورای شهر، به صورت اختصاصی عملکرد اعضای شورای شهر را بررسی خواهد کرد .

آنچه در ادامه می‌خوانید متن گزارش عملکرد اعضای شورای شهر همدان در بررسی برنامه‌های گلی‌پور و یوسف مشهدیاری در صبح روز یک‌شنبه 5 شهریور است که در این جلسه تمامی اعضای شورای شهر حاضر بودند و هیچ کدام از اعضا غیبتی نداشتند اما شاهد تأخیرهای طولانی از سوی برخی اعضا بودیم.

تقوای اجتماعی، معیار تقسیم‌بندی بالا و پایین شهر همدان

حمید گلی‌پور، رئیس کانون کارشناسان قوه قضاییه به عنوان پنجمین کاندیدای شهرداری همدان صبح امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر به ارائه برنامه‌ها و اولویت‌های خود در مدیریت شهری برای 4 سال آینده همدان پرداخت.

گلی‌پور در صحبت‌های خود بر تأمین درآمدهای پایدار شهری، سیستم‌های اطلاعات شهری، جلب مشارکت مردم، حرکت به سوی شهر انسان‌محور، ارتقای واحد املاک شهرداری و تدوین اطلس فرهنگی شهر همدان تأکید کرد.

پس از صحبت‌های گلی‌پور، ابرهیم مولوی، رئیس شورای شهر همدان با انتقاد از برنامه‌های مطرح شده در حذف ورود شهرداری به ورزش‌های قهرمانی تأکید کرد: وقتی در ورزش محلات سرمایه‌گذاری می‌کنیم باید یک افق دید برای آنان ترسیم کرد و این امر با ورزش قهرمانی میسر خواهد بود.

رضوان سلماسی، دیگر عضو شورای شهر همدان با اشاره به برنامه‌های گلی‌پور در حوزه سرمایه‌گذاری گفت: آیا برنامه مشخصی برای سرمایه‌گذاری مستقیم شهرداری برای درآمدهای پایدار دارید یا خیر؟

حمید بادامی‌نجات، عضو جوان شورای شهر همدان با اشاره به برنامه‌های مکتوب گلی‌پور در حوزه مدیریت شهری خاطرنشان کرد: آیا برای ساماندهی منابع مالی شهرداری برنامه دارید یا خیر چرا که در برنامه های شما این مسأله را ندیدم.

علی فتحی، نایب رئیس شورای شهر نیز خواستار توضیحات بیشتر در مورد برنامه‌های گلی‌پور برای ارتقای سطح واحد املاک شهرداری به سازمان و معاونت شد.

کامران گردان، سخنگوی شورای شهر همدان نیز با اشاره به مسئولیت گلی‌پور در شهرداری همدان، علت حل نشدن مشکلات حقوقی مربوط به حوزه شهرداری را مورد سوال قرار داد.

حسین قراباغی، دیگر عضو شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه شهرداری می‌خواهیم که کارهای فراتر از امور جاری مدیریت شهری را انجام دهد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های درآمد پایدار شهری تنها به درآمدهای نوسازی خلاصه نمی‌شود و در کل بودجه ما 4 درصد پیش‌بینی شده است.

اکبر کاووسی‌امید، دیگر عضو شورای شهر با انتقاد از مطرح شدن موضوعات پایین و بالای شهر در جلسات شورای شهر عنوان کرد: تقسیم‌بندی پایین و بالای شهر باید بر اساس شاخص‌های تقوای اجتماعی باشد.

نرکس نوراله‌زاده، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر نیز با بیان اینکه برنامه‌های گسترش حمل و نقل عمومی و احداث پل‌ها از دو نگاه متفاوت و گاها متعارض شکل می‌گیرد، خواستار توضیحات بیشتر گلی‌پور درباره اولویت‌بندی برنامه‌های خود شد.

ار نکات قابل تأمل این جلسه این بود که علی رحیمی‌فر، مریم روانبخش و سیدمسعود عسگریان هیچ اظهارنظر و سوالی درباره برنامه‌های گلی‌پور مطرح نکردند.

انتقاد از روزنامه شهرداری تا تعیین جریمه برای تأخیر اعضای شورا

گلی‌پور در جریان ارائه برنامه‌های فرهنگی خود با انتقاد از روزنامه هگمتانه به عنوان رسانه شهرداری تأکید کرد: روزنامه هگمتانه باید انتقادات مردم از شهرداری را نیز منتشر کند و نباید تنها به یک جناح و نگرش سیاسی بپردازد.

پس از پایان یافتن جلسه رئیس شورای شهر به اعضا بر حضور به موقع در جلسات تأکید کرد و با شوخی گفت: هر کس دیر کند باید تمامی اعضای شورا را ناهار میهمان کند.

اعتماد مردم همدان به شهرداری ضعیف است

یوسف مشهدیاری، شهردار منطقه 6 تهران به عنوان ششمین کاندیدای شهرداری همدان صبح امروز با حضور در صحن علنی شورای شهر به ارائه برنامه‌ها و اولویت‌های خود در مدیریت شهری برای 4 سال آینده همدان پرداخت.

مشهدیاری در صحبت‌های خود بر توسعه نظام الکترونیک، تکریم ارباب‌رجوع، توسعه کمی و کیفی فضای سبز، ساماندهی مسائل حقوقی، توسعه حمل و نقل عمومی، تشویق سرمایه‌گذاری در خدمات دانش‌محور، ایجاد جنگل‌های شهری در اطراف شهر، تهیه طرح جامع ترافیک و افزایش مشارکت‌های مردمی تأکید کرد.

بعد از صحبت‌های مشهدیاری هر کدام از اعضای شورای شهر صورت جداگانه به بیان دیدگاه‌ها و سوالات خود درباره ارائه برنامه‌ها پرداختند.

ابراهیم مولوی، رئیس شورای شهر با تقدیر از ارائه برنامه‌های مشهدیاری، بر اجرای پیاده‌راه‌سازی رینگ اول شهر با توجه به مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی و توجه ویژه به سازمان مردم نهاد در افزایش مشارکت‌های مردمی تأکید کرد.

کامران گردان، سخنگوی شورای شهر با اشاره به مشکلات عدیده در فرهنگ‌سازی جمع‌آوری زباله از سطح شهر، از اعتماد ضعیف مردم به شهرداری انتقاد کرد و خواستار ارائه برنامه مشهدیاری برای این مسأله شد.

حسین قراباغی و رضوان سلماسی نیز در صحبت‌های خود بر بودجه شهرداری تأکید کردند و سلماسی با اشاره به اینکه در برنامه‌های مشهدیاری بودجه تا سال 1400 تعیین شده، این سوال را مطرح کرد که آیا امکان تحقق این بودجه وجود دارد یا خیر؟

سلماسی در دیگر صحبت‌های خود بر استفاده از ظرفیت‌های جوانان در مدیریت شهرداری تأکید کرد.

مسعود عسگریان، رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و امور اداری شورای شهر با انتقاد از عدم ارائه دقیق برنامه‌های مربوط به درآمدهای پایدار خاطرنشان کرد: شاخص‌هایی که در برنامه‌ها آمده مربوط به درآمدهای پوششی است و باید این حوزه با شاخص درآمدهای پایدار ارزیابی شود.

حمید بادامی‌نجات، عضو جوان شورای شهر نیز بر قدرت ریسک‌پذیری در حوزه مدیریت شهری و بحث مدیر بومی و غیربومی تأکید کرد و اهمیت سکونت شهردار و عدم تبدیل شدن به مدیر پروازی را یادآور شد.

اکبر کاووسی‌امید، دیگر عضو شورای شهر نیز با اشاره به شاخص‌های مقام معظم رهبری برای مدیر انقلابی، این سوال را از مشهدیاری مطرح کرد که تیم مدیریتی، معاونان و رؤسای سازمان با چه فرآیند و شاخص‌هایی انتخاب خواهند شد.

علی فتحی، نایب رئیس شورای شهر نیز اظهارامیدواری کرد در بحث بازنشستگی نیز به مشکل برنخوریم.

در این جلسه علی رحیمی‌فر دیگر عضو شورای شهر نیز سوالی درباره برنامه‌های مشهدیاری مطرح نکرد.

رئیس شورایی که نمی‌تواند پایان کار بگیرد

مشهدیاری در جریان بررسی برنامه‌های خود در حوزه مسائل اقتصادی با اشاره به تجربه خود در شهرداری قم عنوان کرد: صادرات قم علما بود و واردات آن جنازه چرا که 35  آرامستان داشت که متعلق به علما بود و ما درآمدی از آنان نداشتیم.

در جریان بررسی برنامه‌های شهرداری، وقتی مشهدیاری اشاره کرد که دریافت پایان کار در تهران به یک ساعت رسیده، رئیس شورای شهر با خنده عنوان کرد که نزدیک به یکسال است پیگیر دریافت پایان کار برای پروژه ساختمانی خود در شهر همدان است که هنوز موفق به این کار نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: