• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-1191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان همدان:

جورقان، 30 کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب نیاز دارد

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان همدان با بیان اینکه شهر جورقان امسال براي تأمين آب با مشكل خاصي مواجه نشده است، گفت: این شهر نیازمند ایجاد ۳۰کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب است.

به گزارش ايسنا، منطقه همدان، حسين آذرتكين در آئین افتتاح ساختمان اداری آب و فاضلاب شهر جورقان در هفته دولت، تصريح كرد: وی با بیان اینکه شهر جورقان دارای ۳ هزار و ۲۴۰ مشترک است، اظهار کرد: این شهر از ابتدا، چه به صورت سنتی و چه به صورت مدرن شبکه جمع‌آوری فاضلاب نداشت که البته طی ۱۰ سال اخیر این موضوع مورد توجه قرار گرفت.

آذرتکین افزود: هم‌اکنون در شهر جورقان ۵ هزار و ۷۰۰ متر خط انتقال فاضلاب با بودجه استانی انجام شده اما این شهر نیازمند ایجا د ۳۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب است.

وی با اشاره به راهكارهاي مختلف براي ايجاد شبكه فاضلاب هر خانوار گفت: با توجه به هزینه‌بر بودن ایجاد شبکه فاضلاب برای هر خانوار، راهکارهای مختلفی پیشنهاد شد، از آنجا که ایجاد چنین شبکه‌ای برای هر خانوار نیازمند صرف یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هزینه است بنابراین اعطای تسهیلات بانکی به ساکنان این شهر در دستور کار قرار گرفته است.

آذرتکین درباره ايجاد شبكه جمع‌آوري فاضلاب عنوان كرد: ایجاد هر کیلومترشبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهر جورقان نیازمند صرف ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار است که در مجموع ۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی درباره چگونگي تأمين آب شهر جورقان اعلام كرد: آب شهر جورقان از چهار حلقه چاه به علاوه بخشی از آب همدان تأمین می‌شود و خوشبختانه امسال در رابطه با تأمین آب با مشکل خاصی نظیر قطعی مواجه نشدیم.

وی در پایان درباره ساختمان اداری اب و فاضلاب شهر جورقان گفت: این ساختمان در مساحت ۱۸۳مترمربع و بنای ۲۲۵مترمربع به بهره‌برداری رسیده که در همین راستا ۲۵۰میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: