• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-1892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حاجی‌بابایی مطرح کرد

اکنون رشد مسكن منفي ١٣ است/تعریف سالیانه طرح روستایی برای 5000 روستا

نماينده مردم همدان و فامنین در مجلس شوراي اسلامي گفت: اکنون رشد مسكن منفي ١٣ است که تأثيرات نامطلوبي همچون افزايش سود بانك‌ها را موجب شده است.

به گزارش ايسنا، منطقه همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی در آئين افتتاحيه 9 هزار و چهارصد و هجدهمین ‌واحد مسکن روستایی شهرستان همدان واقع در روستای شورین به مناسبت هفته دولت، اظهار كرد: در بحث تورم ٣٧٠ مورد از نيازهاي اساسي يك كشور محاسبه مي‌شود كه از اين تعداد، ٢٧ درصد مربوط به بحث مسكن است.

وي با اشاره به نقش مهم مسكن در اشتغالزايي عنوان کرد: ٣ هزار و ٦٠٠ شغل با واسطه و بي‌واسطه به حوزه مسكن برمی‌گردد به طوریکه وقتي مسكن به حركت درآيد، همه چيز را با خود به حركت مي‌دهد.

حاجي‌بابايي با اشاره به وضعيت رشد مسكن و اهميت آن خاطرنشان کرد: اکنون رشد مسكن منفي ١٣ است که تأثيرات نامطلوبي همچون افزايش سود بانك‌ها را موجب شده چرا كه مسكن آنقدر سود‌دهي بالایی دارد که وقتی دچار ركود باشد، بانك‌ها طريق ديگري براي كسب سود انتخاب مي‌كنند كه اين امر مشكلاتي براي دولت، مردم و خود بانك‌ها ایجاد مي‌کند.

وي با بيان اینکه بنياد مسكن در زمينه بهسازی و نوسازی مساکن روستايي، کاری انقلابي می‌کند، خاطرنشان کرد: بنياد مسكن كاري انقلابي كرده چرا كه به هر شكل ممكن در مسكن به ويژه مسكن روستايي وارد شده است.

حاجی‌بابایی با اشاره به نقش روستاها در برنامه ششم توسعه یادآور شد: در برنامه ششم توسعه ٥ هزار روستا مشخص شده تا هر سال برايشان طرح روستايي تعريف شود.

وی با اشاره به نقش مسكن روستايي در تمام زمينه‌ها عنوان کرد: مسكن روستايي از مواردي است كه تنها به بحث مسكن مرتبط نيست بلكه بر اقتصاد و ترغيب مردم براي ماندن در روستاها و عدم مهاجرت نيز تأثيرگذار است.

نماینده مردم همدان در مجلس با اشاره به اینکه احداث سه مجتمع آبرسانی از محل تأمین آب پایدار در شهرستان همدان درنظر گرفته شده است، گفت: مجتمع آبرسانی امامزاده محسن(ع) از جمله مجتمع‌هایی است که آب چهار روستای تفریحی- توریستی در مسیر این محور را هم تأمین می‌کند.

وی با بیان اینکه مجتمع آبرسانی سد اکباتان از دیگر مجتمع‌های آبرسانی است که آب هفت روستای اطراف را نیز تأمین می‌کند، افزود: سومین مجتمع آبرسانی در روستای گُنبد تعریف شده است که آب هفت روستای اطراف خود را هم تأمین خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: