• دوشنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1693-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

ایده کنتورهای هوشمند آب و برق 7 سرمایه‌گذار جذب کرد

مدیرعامل شرکت ایده‌پردازان ماد از جذب هفت سرمایه‌گذار در نخستین بازار منطقه‌ای تبادل فناوری همدان خبر داد و گفت: ایده کنتورهای هوشمند آب و برق برای نخستین‌بار در این رویداد رونمایی شد و توانست نظر سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی را جلب کند.

امین حیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: با ارائه طرح کنتور آب و برق هوشمند در نخستین بازار منطقه‌ای تبادل فناوری همدان شرکت کردیم و خوشبختانه موفق به جلب‌نظر 7 سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی شدیم.

وی با اشاره به استقرار شرکت دانش‌بنیان خود در مرکز رشد و شکوفایی پارک علم و فناوری افزود: از اداره آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب روستایی به عنوان سرمایه‌گذاران دولتی این طرح، سفارش ساخت 160 هزار نمونه از این محصول را دریافت کردیم که قرار است با همکاری و حمایت مالی سرمایه‌گذاران تا 6 ماه آینده ساخته و عرضه شود.

حیرانی ادامه داد: البته توافق شد تا پیش از بهره‌برداری کلی با افزودن امکانات جدیدی به این طرح، تعدادی از نمونه‌های آن تولید و در مناطقی از جمله روستایی و شهری در منازل نصب شود و پس از تأیید سرمایه‌گذاران به تولید انبوه برسد.

وی شرکت بین‌المللی الکترونیک رایان نیک را به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حامی طرح خود معرفی کرد و گفت: پارک علم و فناوری در صورت به تولید انبوه رسیدن طرح فضایی را در اختیار ما قرار می‌دهد تا به ساخت سفارشات محصول خود بپردازیم.

مدیرعامل شرکت ایده پردازان ماد خاطرنشان کرد: نمونه‌هایی از کنتور برق هوشمند و کنتور آب و برق مشترک هوشمند نیز طراحی کرده و ساخته‌ایم و در مورد آن با شرکت توانیر مذاکره‌ای داشته‌ایم که تا کنون پاسخی از آن مبنی بر سرمایه‌گذاری و سفارش تولید محصول دریافت نکرده‌ایم.

وی از ارائه کنتورهای آب و برق هوشمند در نخستین بازار منطقه‌ای تبادل فناوری به عنوان نخستین رونمایی طرح خود سخن گفت و تأکید کرد: بر روی اجرای این ایده حدود 7 ماه زمان صرف شده و تأییدیه‌های مربوطه از وزارت نیرو اخذ شده است.

حیرانی با اشاره به تکمیل 90 درصدی اختراع خود اظهار کرد: کنتور آب و برق هوشمند دارای امکانات گیرنده و فرستنده، پرداخت و چاپ‌کننده، سیستم قطع و وصل است.

وی سیستم گیرنده و فرستنده دستگاه را شامل دو بخش مخابراتی و نرم‌افزاری عنوان کرد و گفت: اطلاعات به صورت خودکار به اداره آبفا ارسال و پس از محاسبه به کنتور ارسال می‌شود و توسط سیستم چاپگر به صورت دو ماه یکبار قابل چاپ است و سیستم پرداخت این کنتور هوشمند به گونه‌ای است که هزینه مصرفی آب و برق مشتری توسط اپلیکیشنی که طراحی شده و با استفاده از اطلاعاتی که از طریق اداره مربوطه دریافت می‌کند و وارد کردن رمز کارت مشتری قابل پرداخت است.

حیرانی از عدم وجود نمونه‌های داخلی و خارجی این نوع کنتور هوشمند خبر داد و گفت: این کنتور مزیتی که نسبت به کنتورهای غیرهوشمند مورد استفاده کنونی دارد این است که علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و انرژی، نیاز به استفاده از نیروی انسانی به عنوان کنتورخوان در ادارات آب و برق و بسیاری از مشکلات موجود بین ادارات و مشتریان را مرتفع می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: