• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

از پروژه‌های ملی فرهنگی همدان چه خبر؟

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: در بحث فرهنگ و ارشاد سه پروژه مصوب موزه هنرهای معاصر، پردیس سینمایی و تالار بزرگ شهر با ردیف ملی در حال پیگیری است تا به سرانجام برسد.

مجید فروتن در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، درباره پردیس سینمایی اظهار کرد: یک ماه پیش جلسات ستادی استانی این برنامه برگزار و در این جلسه با تمدید اجرای این پروژه با کمک مجری و بخش خصوصی برای اقدام به ساخت موافقت شد.

وی با بیان اینکه این برنامه با اعتبارات بخش خصوصی و تسهیلات بانکی اجرا خواهد شد، خاطرنشان کرد: زمین این مرکز در میدان‌بار ثابت همدان است که ظرف 2 تا 3 سال این پروژه احداث می‌شود.

فروتن با بیان اینکه احداث پردیس سینمایی همدان از جمله مصوبات اجرایی نشده سفر دوم ریاست جمهوری دولت نهم در سال 87 بوده است، افزود: مبلغ 6 میلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرای پروژه پردیس سینمایی در همدان درنظر گرفته شده بود که باید با سرمایه‌‌گذاری بخش خصوصی این مهم تحقق یابد.

موزه هنرهای معاصر، چشم‌انتظار اعتبار 2 میلیاردی

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت 60 درصدی احداث پروژه موزه هنرهای معاصر همدان عنوان کرد: این پروژه در سال 87 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز گرفت و دارای ردیف اعتباری ملی است که در حال حاضر متأسفانه به علت کمبود اعتبار مغفول مانده است.

معاون فرهنگی ارشاد استان همدان با بیان اینکه 2 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای ادامه روند ساخت این پروژه است، یادآور شد: مکان این موزه جنب متجمع ابن‌سینما واقع در میدان پروانه‌ها است.

وی به تالار بزرگ شهر که از دیگر پروژه‌های فرهنگی با ردیف ملی استان همدان است، اشاره و اعلام کرد: این پروژه در مراحل اولیه قرار دارد که مکان آن در تپه مصلی کنار حسینیه مصلی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: