• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1793-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

لزوم حضور شتاب‌دهنده‌ها برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان از مغفول ماندن جایگاه پارک‌های علم و فناوری در کشور سخن گفت و اظهار کرد: جایگاه این پارک‌ها هنوز برای مسئولان و سیاستگذاران به درستی مشخص نشده در حالیکه این ارگان برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نیاز به منابع مالی دارد و اگر بخش خصوصی و شرکت شتاب‌دهنده در این زمینه وارد شوند، عملکرد بهتری خواهند داشت.

حمید بادامی‌نجات در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه بیشترین خدمتی که تا کنون پارک‌ها ارائه کرده‌اند در اختیار گذاشتن فضاهایی به عنوان دفتر کار است، عنوان کرد: شرکت‌های شتاب‌دهنده در راستای اهداف پارک علم و فناوری می‌توانند بسیار مثبت‌تر عمل کنند.

وی صنعت گردشگری را به عنوان امید توسعه استان همدان معرفی کرد و ادامه داد: چنانچه بتوانیم در زمینه سرمایه‌گذاری بر روی فناوری‌های نوین فعالیت کنیم می‌توان از این مقوله نیز به عنوان امید توسعه استان بهره‌برداری کرد.

بادامی‌نجات اظهار کرد: رویداد فناوری یا همان فن‌بازارها در حدود 7 سال است که در ایران آغاز به کار کرده‌اند و نخستین‌بار در استان همدان در چهار سال پیش چنینی رویدادی اتفاق افتاد و چند شرکت توانستند طرح‌های خود را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه در چنین رویدادهایی محصولات فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان در معرض دید سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد، افزود: به تازگی شرکت‌های شتاب‌دهنده وارد این بازار شده‌اند تا با راهنمایی و حمایت فناوران، آنان را در اجرای ایده‌هایشان و تجاری‌سازی محصولات فناورانه و جدید کمک کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: