• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

نیازسنجی بازار راهکار فروش محصولات فناورانه

دبیرکل جایزه بزرگ اختراعات ایران با تأکید بر لزوم نیازسنجی ایده‌ها به منظور جلوگیری از مشکلات بازاریابی و فروش محصولات فناورانه گفت: ایده‌ها و اختراعاتی که براساس نیازسنجی بازار به وجود نیامده باشند، در زمینه فروش با مشکل مواجه می‌شوند بنابراین با ایجاد مراکزی به منظور ارائه مشاوره تجاری به مخترعان می‌توان از مواجهه آنان با چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

پیمان سرحدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، مشکل اغلب ایده‌ها را مطرح کرد و افزود: ایده‌ای که براساس نیازسنجی به وجود نیاید، در بازاریابی و فروش نیز با مشکل مواجه خواهد شد بنابراین بهتر است فناوران روی ایده‌هایی کار کنند که نیازسنجی و بازار برای آن دیده شده باشد.

وی ایجاد اختراع را براساس نیاز بیان و خاطرنشان کرد: عدم مشاوره مناسب به مخترعان باعث سردرگمی آنان و کار کردن روی ایده‌ها و اختراعاتی می‌شود که براساس نیاز نیست و در بازار با اقبال مناسبی مواجه نمی‌شود و فقط زمان خود را تلف می‌کنند.

سرحدی راهکار جلوگیری از بروز چنین پدیده‌هایی را اعلام کرد و ادامه داد: ایجاد مراکزی به منظور ارائه مشاوره و دید تجاری به ایده‌ها و اختراعات و آشنایی با مخترعان با برآورد میزان سرمایه مورد نیاز و هزینه‌های تولید و سوددهی است.

وی در ادامه با بیا اینکه در رویداد تبادل فناوری منطقه‌ای همدان نیز مانند سایر رویدادهای برگزار شده در کشور تعداد مخترعان زیاد است و سرمایه‌گذار زیادی نمی‌بینم، اظهار کرد: تعداد سرمایه‌گذاران نسبت به مخترعان بسیار کم است در حالیکه برگزاری چنین رویدادهایی در دنیا به منظور حضور سرمایه‌گذاران است بنابراین امیدوارم در دوره‌های بعد حضور سرمایه‌گذاران بیشتر شود.

سرحدی گردهمایی مخترعان و آشنایی و شبکه‌سازی آنان با یکدیگر را در چنین رویدادهایی مثبت ارزیابی کرد و گفت: چنین اتفاقاتی که در این بازارها روی می‌دهد خوب است اما خروجی مثبتی ندارد.

وی درباره ارزیابی نحوه برگزاری رویداد بازار تبادل فناوری منطقه‌ای همدان عنوان کرد: به عنوان نخستین‌بار رویداد خوبی بود که با توجه به امکانات موجود در همدان می‌توانست بهتر از این برگزار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: