• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان:

مسکن اجتماعی پس از اتمام «مهر»ی‌ها عملیاتی می‌شود

استاندار همدان گفت: پس از اتمام پروژه مسکن مهر، وارد اجرای عملیات مسکن اجتماعی خواهیم شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت سه‌شنبه 7 شهریور در آئین افتتاح مجتمع مسکونی ۱۸۰ واحدی آفتاب شهر همدان به مناسبت هفته دولت، اظهار کرد: در هفته دولت هزار میلیارد تومان پروژه در سطح استان به بهره‌برداری رسیده و یا عملیات اجرایی طرح شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان همدان تا کنون ۲۶ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شده است، افزود: ۳ هزار واحد مسکونی نیز باید تحویل متقاضیان داده شود.

نیک‌بخت با تأکید بر اینکه از 3000 واحد باقیمانده، ۵۰۰ واحد فاقد متقاضی است، خاطرنشان کرد: از  2500 واحد باقیمانده 1500 واحد در دهه فجر و تا پایان امسال تحویل متقاضیان خواهد شد و یک هزار واحد باقیمانده در سال آینده تحویل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت ۱۶۳ میلیارد تومان پروژه در همدان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، تأکید کرد: ۱۲۰ میلیارد تومان از اعتبار صرف شده مربوط به پروژه‌های افتتاح شده است.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه اعتبار صرف شده برای 1766واحد مسکونی ۹۴ میلیارد تومان است، افزود: زیربنای این واحدهای مسکونی ۱۷۲ هزار مترمربع است.

وی ضمن ابرازامیدواری از رونق بخش مسکن، اضافه کرد: بیش از ۲۵۰ شغل در دل بخش مسکن نهفته است که با پویایی و تحرک این حوزه اشتغال فراوانی به عمل می‌آید.

نیک‌بخت با تأکید بر اینکه دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته خدمات شایسته‌ای ارائه کرده است، گفت: مردم شایسته، انقلابی و فهیم با اعتنا به برنامه‌های دولت تدبیر و امید افتخار خدمات بهتر در دوره دوم را به دولت دادند.

وی با اشاره بر اینکه همدان از استان‌های پیشرو در اجرای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال است، یادآور شد: با تمام محدودیت‌ها همدان جزء ۳ استان برتر دارای نرخ تک رقمی بیکاری است.

استاندار همدان ادامه داد: استان همدان در عین نبود صنعت با همت مردم و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به گونه‌ای رشد کرد که در مسیر صنعتی شدن توسعه‌هایی ایجاد می‌کند.

وی با تأکید بر ظرفیت‌های مناسب‌استان در حوزه گردشگری اظهار کرد: باید معرفی استان چه در داخل و خارج از کشور به نحو شایسته‌تری انجام شود تا استان همدان نه مسیر بلکه مقصد گردشگری باشد.

نیک‌بخت در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت مطلوب کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: حدود 3332 حلقه چاه در استان به کنتور هوشمند مجهز شده و از فعالیت 2300 حلقه چاه غیرمجاز جلوگیری به عمل آمد.

وی با بیان اینکه استان همدان در آبیاری مدرن اراضی کشاورزی در سطح کشور به نسبت سطح زیرکشت رتبه اول را دارد، گفت: در ۵۱ درصد از اراضی استان آبیاری تحت فشار و در ۸۳ درصد از اراضی مستعد آبی آبیاری مدرن اجرا شده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه ۹۳ درصد از آب کل کشور صرف بخش کشاورزی می‌شود، عنوان کرد: با متعادل کردن مصرف آب در بخش کشاورزی می‌توانیم مشکلات موجود را در حوزه آب حل کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: