• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2592-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همرزمان شهیدان‌ رجایی و باهنر مطرح کرد

مسئولان انتقادپذیری را از شهید رجایی یادبگیرند/ بدبینی برخی مقامات استان بهم

همرزمان شهیدان‌ رجایی و باهنر با بیان اینکه مسئولان باید انتقادپذیری را از شهید رجایی یاد بگیرند و از انتقاد آزرده نشوند و نترسند، گفت: رنج می‌برم بعضی از مقامات استان بهم بدبین هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدکاظم اکرمی امروز در یادواره شهدای دولت در مسجد مهدیه همدان، عنوان کرد: روانشناسی در دنیای غرب از آغاز ناقص به دنیا‌ آمده و بیش از آن که درباره انسان‌های سالم تحقیق کنند، بر روی افراد بیمار بررسی داشته‌اند‌.

وی ادامه‌ داد: طی تحقیقاتی که در نیمه دوم قرن بیستم‌ ‌صورت گرفت، انسان ‌سالم دارای هفت ویژگی گسترش مفهوم خود، ارتباط صمیمانه با دیگران، امنیت عاطفی، درک‌ واقع‌بینانه از دنیا، مهارت در انجام درست وظایف، عینیت بخشیدن به خود و دانستن فلسفه زندگی هستند.

اکرمی با بیان‌ اینکه از خدا آمدن و به خدا پیوستن فلسفه زندگی شهید باهنر و شهید رجایی بود، ادامه داد: همه ما در تمام‌ لحظات در ید قدرت و احاطه خداوند هستیم و هر زمان بخواهد می‌تواند جان ما را بگیرد، ما مملوک خداوند هستیم و به سوی او باز می‌گردیم اما این مهم‌ است این سیر چگونه صورت می‌گیرد.

همرزم شهیدان رجایی و باهنر با اشاره به اینکه انسان باید همانند این شهدا کمال‌طلب باشد و در مسیر خود در جا نزند، خاطرنشان کرد: شهید باهنر در کرمان‌ تحصیل می‌کرد اما به این قانع نشد و تحصیلات خود را در قم ادامه داد‌ تا به مرحله اجتهاد رسید پس‌ از آن‌ نیز در دانشگاه تهران‌ دکتری گرفت‌.

وی تصریح کرد: شهید باهنر خستگی‌ناپذیر بود تا جایی‌که خودش نیز‌ گفته «من‌ خستگی را خسته می‌کنم» و دائم در حال کسب درجات بالای کمال بود، از نوجوانی تا آخر‌ عمر خیلی به فکر خودسازی بود و برای این‌ امر مرحله و زمان‌ قائل نبود.

این‌ همرزم شهید با بیان اینکه شهید رجایی بسیار انتقادپذیر بود و حتی جلسه‌ای با عنوان «نق»‌ برای دریافت انتقادات داشت، اظهار کرد: مسئولان باید انتقادپذیری را از شهید رجایی یاد بگیرند و از انتقاد آزرده نشوند و نترسند.

وی توجه به نماز اول وقت را از ویژگی‌های بارز شهید رجایی دانست و‌ عنوان کرد: این‌ شهید والا مقام دنبال این بود که هر روز بهتر از دیروز باشد و می‌دانست باید با کمال به آخرت سفر‌ کند و مالک نفس خود بود.

اکرمی بیان کرد: درسی که از این‌ دو شهید می‌توان آموخت مالک‌‌‌ خود بودن است و دنبال این بودند که خود را به خدا به نحواحسن عرضه کنند.

وی با اشاره به مشکلات‌ جناحی در استان اظهار کرد: رنج می‌برم بعضی از مقامات استان بهم بدبین هستند، نباید نگاه جناحی(اصول‌گرا و اصلاح‌‌طلب) داشته باشیم.

اکرمی یادآور شد: باید با گذشت، صمیمیت و ‌محبت با هم ‌‌رفتار کنیم، این دو بزرگوار‌ نماینده کمالات عالی انسان هستند و بر‌ خود حاکمیت داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: