• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حاجی‌بابایی:

۳ هزار پزشک عمومی در آموزش و پرورش داریم

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳ هزار پزشک عمومی به عنوان معلم در آموزش و پرورش داریم که در آموزش موارد بهداشتی می‌توانند موثر باشند .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی پنجشنبه ۹ شهریور در افتتاح خانه بهداشت روستای عربلو شهرستان همدان به مناسبت هفته دولت، با بیان اینکه  حدود ۵۰ یا ۶۰ هزار پزشک عمومی می‌تواند جوابگوی نیاز مردم در کل کشور باشد، از کمبود ۲۰ پزشک عمومی در شهر همدان سخن گفت و اظهار کرد: وضعیت پزشکان همدان مطلوب است اما کمبودهایی هم وجود دارد .

وی تصریح کرد: علت بسیاری از مرگ‌ومیر ایرانیان بیماری‌های قلبی- عروقی، بی‌تحرکی، فشارخون، دخانیات و استرس است به طوریکه استرس باعث بیش از ۷۰ درصد از مشکلاتی است که برای افراد به وجود می‌آید .

حاجی‌بابایی، موضوع بهداشت و آموزش را موضوعی حل کردنی برای جامعه بیان و عنوان کرد: هر چه در بحث بهداشت سرمایه‌گذاری شود به نفع کشور خواهد بود .

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز گفت: ۸ پروژه طرح تحول سلامت روستایی قابل افتتاح است.

محمد خیراندیش با بیان اینکه ۳۷ پروژه از طرح تحول سلامت سهم استان همدان بود که از این تعداد ۲۰ پروژه شهری و ۱۷ مورد روستایی بود، افزود: ۸ مورد از ۱۷ پروژه روستایی قابل افتتاح است و کارهای ساختمانی ۴ مورد از پروژه‌های روستایی نیز تمام شده و منتظر تجهیزات هستیم.

وی ‌ادامه داد: از باقیمانده پروژه‌های روستایی ۲ مورد درمانگاه است که پیشرفت ۸۰ درصدی دارند و دیگر پروژه‌ها تا ۷۵ درصد پیشرفت داشته‌اند.

خیراندیش با اشاره به اینکه در تلاش هستیم پروژه‌های باقیمانده را تا ۲۲ بهمن‌ماه تمام کنیم، اضافه کرد: از ۲۰ پروژه شهری نیز آمادگی اجرای عملیات ۱۷ مورد را با کمک دانشگاه علوم پزشکی همدان داریم.

وی با بیان اینکه برای اجرای پروژه‌های شهری نیاز به تزریق اعتبارات داریم، خاطرنشان کرد: مجموع اعتبارات ۳۷ پروژه استان همدان ۱۴ میلیارد تومان بود که ۴ میلیارد آن برای پروژه‌های روستایی هزینه شد و ۱۰ میلیارد برای پروژه‌های شهری نیازمندیم.

به گزارش ایسنا، عملیات احداث خانه بهداشت عربلو از سال ۹۵ آغاز شده که دارای ۹۸ مترمربع زیربنای است، این مرکز با ۱۴۰ میلیون تومان اعتبار ساخته شده و یک نفر بهورز دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: