• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-5897-5
  • خبرنگار : 81113
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر بهداشت:

شرایط اقتصادی بیمارستان‌ها مطلوب نیست

وزير بهداشت گفت: شرایط اقتصادی بیمارستان‌ها مطلوب نیست و بعد از رفع این مشكل، گشایش بیشتری در وضع پرستاران انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر حسن قاضی‌زاده‌هاشمی امروز در حاشیه افتتاح بیمارستان قدوسی نهاوند در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: در حوزه پرستاری مشکل عمده آنها فشار کاری زیادی است که بر قشر پرستار است البته در کنار آنها ماماها و نیرو‌های آزمایشگاهی و رادیولوژی‌ها نیز همینطور هستند.

وی ادامه داد: نسبت کل نیروی انسانی ما به تخت بیمارستانی از نظر استاندارد متناسب نیست و خیلی کمتر است به طوریکه یک نفر باید بار چند نفر را به دوش بکشد و این مشکل جدای از مسائل معیشتی آنها است.

قاضی‌زاده‌هاشمی اضافه کرد: حتی اگر وضعیت پرداختی آنها اصلاح شود، باز فشار کاری زیاد است و در این حوزه باید برای تأمین نیروهای انسانی نگاه متفاوتی به وجود بیاید به طوریکه در مقابل باید نگاه دستگاه‌های مسئولی همچون صنعت و معدن و راه و شهرسازی و کشاورزی تغییر کند چرا که اینجا اورژانس است و بستگی به جان مردم دارد و شغل بسیار حساسی است.

وی ابرازامیدواری کرد: برای جبران کمبود نیروی انسانی مجوزهای لازم را دریافت کنیم البته باید توجه داشت که شرایط اقتصادی بیمارستان‌ها هم مطلوب نیست.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی بیمارستان‌ها مطلوب نیست و برای رفع این مشکل  اگر مطلوبیت‌ها فراهم شود، گشایشی هم در دریافتی‌ها و معیشت پرستاران انجام و برطرف خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: