• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-3192-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار همدان مطرح کرد

ارتقای 11 درجه ای فضای کسب و کار در همدان/بازگشت 400 واحد تولیدی به کار در استان

استاندار همدان با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح طرح های زیادی در حوزه بهداشت و درمان در استان بودیم،گفت: از طرح تحول نظام سلامت هزار میلیارد تومان اعتبار نصیب استان همدان شد .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت امروز در شورای اداری استان همدان با حضور وزیر بهداشت، اظهارکرد: افتتاح 152خانه بهداست، پایگاه سلامت و 3یا 4 بیمارستان و کلنگ زنی کتابخانه علمی دانشگاه را امروز شاهد بودیم .

وی با اشاره به اینکه 350 هزار مترمربع ساخت وساز صورت گرفته است که نمی شود نادیده گرفت، بیان کرد: اگر طرح تحول نظام سلامت اجرا نمی شد و این ابتکار صورت نمی گرفت و به عمل نمی نشست ما به روال عادی جلو می‌رفتیم و از مزایای زیادی عقب می ماندیم ومردم دردهای بسیاری را متحمل می شدند .

نیک‌بخت تصریح کرد: نظام سلامت تنها درمان نیست بلکه سلامت در تعریف بهداشت جهانی سلامت یعنی رفاه جسمی، روحی و رفاه اجتماعی است که طرح نظام سلامت این موارد را برای مردم کشور هدیه آورد .

وی اظهارکرد: در استان همدان رسانه ها در ارائه عملکرد دولت بسیار قوی عمل کردند و خدمات دولت را بارز نشان دادند اما یک یا دو رسانه به علت اینکه اطلاعات کمی داشتند گفتند که در استان همدان خدماتی توسط دولت ارائه نشده است درحالیکه  8600 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در 4 سال گذشته در استان همدان انجام داد که بی سابقه بود، 1000 تخت بیمارستانی در سفر دولت به استان اضافه شد، 1000 میلیارد تومان ساخت و ساز حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته است و ریل‌گذاری راه آهن همدان-تهران در دولت یازدهم صورت گرفتکه این را ندیدند و شاید هم ما اطلاع رسانی نکردیم .

استاندار همدان با بیان اینکه ارتقای 11 درجه فضای کسب و کار استان همدان نشان دهنده کار در این استان است، گفت: در استان همدان چندین نیروگاه خورشیدی احداث و در دست ساخت است که این موارد را باید دید .

وی با اشاره به اینکه هزار واحد تولیدی در استان همدان بررسی شد که 400 واحد تولیدی  تعطیل به کار بازگشتند، ادامه داد: اگر چه این اقدامات انجام شده است اما هنوز بیکاری در استان وجود دارد .

نیک‌بخت با بیان اینکه در سال 94 ، 56 میلیارد تومان برای ازدواج جوانان تسهیلات پرداخت شد، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 266 میلیارد تومان و در 5 ماهه امسال 167 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در استان همدان پرداخت شده است .

استاندار همدان با تأکید براینکه بدون سرمایه گذاران بخش خصوصی نمی‌توانیم به توسعه دست پیدا کنیم، عنوان کرد: 770 هزار میلیارد تومان و 70 میلیارد دلار ارز لازم داریم تا به نرخ رشد 8 درصدی برسیم که این رشد بدون حضور سرمایه گذاران قابل دسترسی نیست برهمین اساس از دستگاه‌ها می‌خواهیم به سرمایه‌گذاران بیشتر توجه کنند .

وی  با اشاره به اینکه در 4 سال گذشته 15 هتل در استان شروع به ساخت شده است، گفت: استان همدان بهترین استان برای گردشگری است به طوریکه آب و هوای این استان برای گردشگران بی‌نظیر است و وجود1800آثار باستانی و تاریخی و راه آهن و نزدیکی مسافت با استانهای مرکزی کشور از ویژگی‌های منحصر به فرد همدان برای گردشگری است .

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه سردار کامرانی صالح به عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی معارفه شد و از زحمات سردار مهدیان نسب تقدیر به عمل آمد. همچنین سمن های حوزه بهداشت از دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت به عنوان سردار سلامت تقدیر کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: