• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-2494-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل بنیاد شهید استان همدان:

امسال خاطرات 200 نفر از والدین شهدا جمع‌آوری و ثبت می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با تأکید بر اینکه جمع‌آوری خاطرات والدین شهدا در راستای ثبت تاریخ شفاهی شهدا صورت می‌گیرد، گفت: در سالجاری تاریخ شفاهی و خاطرات 200 پدر و مادر شهید ثبت می‌شود.

ناصر عارف در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه ثبت خاطرات و تاریخ شفاهی والدین شهدا از 3 سال گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: خاطرات بیش از 300 نفر از والدین شهدای استان همدان ثبت شده است.

وی تصریح کرد: استان همدان در ثبت تاریخ شفاهی و خاطرات والدین شهدا هر ساله 3 برابر هدفگذاری تهران جلوتر بوده است به طوریکه در سال گذشته 175 مورد از خاطرات شهدا ثبت شد.

عارف با اشاره به خریداری تجهیزات جدید برای ثبت خاطرات والدین شهدا، خاطرنشان کرد: امسال برنامه ثبت تاریخ شفاهی و خاطرات والدین شهدا با دقت بیشتری صورت خواهد گرفت و با توجه به بالا بودن سن والدین شهدا سعی بر این است که با فوریت خاطرات آنها ضبط و ثبت شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط خاطرات والدین شهدا ثبت می‌شود، اظهار کرد: استان همدان دارای 1448 پدر شهید، 3228 مادر شهید و 1837 همسر شهید در قید حیات است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان گفت: همچنین 2585 فرزند شهید پسر و 2582 فرزند شهید دختر در استان همدان وجود دارد که در حال حاضر فقط خاطرات و تاریخ شفاهی والدین شهدا ثبت و جمع‌آوری خواهد شد که پس از پیاده‌سازی این خاطرات در بانک اطلاعاتی خانواده شهدا ثبت و نگهداری می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: