• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2791-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جهش قیمت طلا

بازار طلا در هفته گذشته شرایط متفاوتی از قبل داشت و نرخ انواع طلا با افزایش معنادار و قابل ملاحظه‌ قیمت همراه شد به گونه‌ای که هر گرم طلای ۱۸ عیار رکورد پنج ساله‌اش را شکست و با افزایش ۵۰۰۰ تومانی، از ۱۲۳ هزار تومان هم گذر کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در روز ۳۱  مرداد، ۱۱۸ هزار و ۶۸۸ تومان در بازار عرضه شد و از این روز به بعد روند افزایشی قیمت‌ها در بازار طلا آغاز شد. در روزهای ابتدایی شهریور قیمت طلا به بیش از ۱۱۹ هزار تومان رسید و بعد از آن به حدود ۱۲۱ هزار تومان صعود کرد.

این حرکت افزایشی قیمت طلا ادامه‌دار بود و روز هشتم شهریور به ۱۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید و نهم شهریور رکورد پنج ساله خود را شکست و از گرمی ۱۲۳ هزار تومان گذر کرد.

بررسی قیمت‌ هر گرم طلای ۱۸ عیار نشان می دهد از اواخر مرداد تا ۱۰ روز اول شهریور با افزایش حدود ۵۰۰۰ تومانی همراه بوده است.

همین وضعیت برای هر مثقال طلا نیز وجود داشت به گونه‌ای که حدود ۱۰ روز گذشته هر مثقال طلا ۲۱ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و از ۵۱۴ هزار تومان به ۵۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان در روز نهم شهریور رسید که این قیمت برای این نوع طلا نیز رکورد جدیدی به حساب می‌آید.

طلا 125هزار تومان را رد کرد

هر اونس طلا در بازار نیز با تغییرات زیادی در همین بازی زمانی همراه شد و از نرخ ۱۲۸۶ دلار در اواخر مرداد گذر کرد و به ۱۳۲۵ دلار در پایان ۱۰ روز اول شهریور ماه رسید.

در حال حاضر قیمت هر گرم طلای 18 عیار در بازار شنبه -11 شهریور- 125 هزار و 300 تومان است.

همچنین هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز به ارزش یک میلیون و 237 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

هر قطعه نیم سکه و ربع سکه نیز در بازار امروز به ترتیب  648 هزار تومان و 378هزار تومان معامله می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: