• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-8390-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا خبر داد

دانشگاه بوعلی دارای رتبه سوم در تأثیرپذیری مقالات/ اعلام زمان نهایی تأسیس دانشگاه D8 تا پایان هفته

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا تصریح کرد: دانشگاه بوعلی رتبه سوم در تأثیرپذیری مقالات و رتبه پنجم در چاپ مقالات پژوهشی را در کشور داراست.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر منصور غلامی یکشنبه 12 شهریور در کنفرانس روش‌های مدرن در قیمت‌گذاری‌های بیمه‌ای و آمار‌های صنعتی در دانشگاه بوعلی‌سینای همدان، گفت: این دانشگاه از سال 52 با جذب دانشجویان در دوره تحصیلات تکمیلی فعالیت خود را آغاز کرد و پس از انقلاب نیز با جذب دانشجویان در دوره کارشناسی تبدیل به دانشگاه جامع شد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه بوعلی در میان دانشگاه‌های جامع کشور رتبه هشتم را داراست، افزود: 4 استاد برجسته این دانشگاه جزء اساتید یک درصد موثر جهان هستند.

وی از رشد نسبی چاپ مقالات در سال‌های اخیر سخن گفت و اظهار کرد: این دانشگاه دارای 430 عضو هیئت علمی و 10 هزار دانشجو است که با توجه به کاهش متقاضیان شرکت‌کننده در کنکور و عدم جذب دانشجویان در دوره شبانه پیش‌بینی می‌شود کاهش نسبی در جمعیت دانشجویی در 5 سال آینده رخ دهد.

غلامی بر توسعه روابط بین‌الملل و حضور اساتید خارجی در کشور و به ویژه در دانشگاه بوعلی تأکید کرد و گفت: باید از حضور این افراد استقبال کرده و پروژه‌های مشترکی با آنها اجرایی کنیم.

وی از تأسیس دانشگاه‌بین‌المللی گروه D8 در دانشگاه بوعلی خبر داد و عنوان کرد: نامه نهایی زمان تأسیس این دانشگاه تا پایان هفته ارسال خواهد شد.

غلامی تأکید کرد: در این دانشگاه بین‌المللی دانشجوی ایرانی پذیرش نخواهد شد و پس از طی چندین سال متوالی به یک دانشگاه مستقل تبدیل می‌شود و در سایت اصلی دانشگاه جانمایی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر شناخت علم آمار و ارتباط جویندگان این علم با یکدیگر تأکید کرد و یادآور شد: جای خالی علم آمار در بسیاری موارد دیده می‌شود که جامعه نیاز به توسعه این علم دارد.

رئیس دانشگاه بوعلی ارتباط بیشتر و گسترش علم آمار را از جمله اهداف این کنفرانس برشمرد و اظهارامیدواری کرد با حضور صاحب‌نظران در این علم دستاوردهای جدیدی در این حوزه ارائه شود.

دبیر کنفرانس روش‌های مدرن در قیمت‌گذاری‌های بیمه‌ای و آمارهای صنعتی نیز در ادامه با بیان اینکه این کنفرانس به منظور فراهم کردن دستاوردهای علمی و تبادل علوم آماری برگزار شده است، گفت: برگزاری چنین همایش‌هایی ارتباطی تنگاتنگ در بین پژوهشگران جوان ایجاد خواهد کرد و به معرفی بهتر این علوم به جامعه کمک می‌کند.

دکتر نصیر‌الاسلامی بر ایجاد یک سازمان نظام آماری در کشور تأکید کرد و افزود: ایجاد چنین سازمانی ضروری به نظر می‌رسد چراکه موجب معرفی و استفاده بهتر از این علوم خواهد شد.

وی در پایان گفت: امیدواریم افراد شرکت‌کننده در این کنفرانس سفیرانی بزرگ برای رشته آمار باشند تا بتوانند جای خالی بزرگانی که در این حوزه از دست داده‌ایم را پر کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: