• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-9290-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان:

شرکت علیصدر همچنان بهره‌بردار غار است/به‌زودی میزان اجاره غار مشخص می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: بر اساس نظرات کارگروه غارشناسی استان و دستگاه‌های ذی‌ربط همچنان بهره‌بردار غارعلیصدر شرکت سیاحتی علیصدر خواهد بود .

علی مالمیر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه غارعلیصدر جزء اموال عمومی بوده و تا کنون تولیت آن را منابع‌طبیعی در اختیار داشته است، افزود: بر اساس ضوابط قانونی حاکم بر بهره‌برداری از غارها اکنون تولیت این غار به میراث فرهنگی واگذار شده و این اداره‌کل بر اساس قوانین می‌تواند بهره‌بردار غار را تعیین کند .

وی یادآور شد: بر اساس نظر کارگروه غارشناسی استان و منطبق بر دستورالعمل بهره‌برداری از غارها و سابقه کاری و تجربیات شرکت سیاحتی علیصدر و نیز حساسیت نقش غارعلیصدر در صنعت گردشگری استان کماکان بهره‌برداری این غار توسط این شرکت خواهد بود .

مالمیر با اشاره به اینکه بر اساس قانون درآمد ناشی از واگذاری بهره‌برداری به خزانه عمومی واریز می‌شود، تصریح کرد: بر اساس ضوابط قانونی مسیر چگونگی بهره‌برداری و ضوابط تعیین میزان اجاره روشن است و طبیعتا بر این اساس اقدام خواهد شد و با لحاظ درآمد و هزینه غار میزان آن تعیین می‌شود که البته هنوز این کمیسیون در حال بررسی بوده و به‌زودی در این زمینه اقدام لازم را انجام خواهد داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: