• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3991-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

فعالیت بدون مجوز شرکت‌های تاکسی اینترنتی و هوشمند در همدان

معاون تاکسیرانی و حمل و نقل بار همدان با بیان اینکه شرکت‌های تاکسی اینترنتی و هوشمند بدون مجوز فعالیت می‌کنند، اعلام کرد: این شرکت‌ها تا هفته آینده برای اخذ مجوز اقدام کنند.

مهران حاجیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: طی هفته آینده مزایده‌ای برای فعالیت این شرکت‌ها در همدان با اولویت «تاکسی» برگزار می‌شود تا ضمن تمرکززدایی از برخی از خطوط تاکسی باعث می‌شود مردم از مزایای تاکسی‌های هوشمند برخوردار شوند.

وی درباره نرخ تاکسی‌های اینترنتی در همدان تصریح کرد: در این شرکت‌ها رویکرد رقابت در راستای کم بودن نرخ است به طوریکه ضمن اعطای امتیازات خاص، نرخ کمتری داده می‌شود.

حاجیان عنوان کرد: کاهش زمان تردد، کاهش مصرف سوخت و صرفه‌جویی در وقت و کاهش ترافیک از مزایای تاکسی‌های اینترنتی است اما نکته مهم و قابل توجه این است که این شرکت‌ها باید قانونمند باشند و از رانندگان با صلاحیت استفاده کنند.

معاون تاکسیرانی و حمل و نقل بار همدان با بیان اینکه حضور تاکسی‌های هوشمند متخلفان را متنبه خواهد کرد، یادآور شد: در صورتی‌که تاکسی‌ها از شرکت‌های تاکسی اینترنتی استقبال نکنند از خودروهای آژانس در این شرکت‌ها استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت 6 شرکت بی‌سیم برای همدان درنظر گرفته شده است، بیان کرد: در حال حاضر 700 دستگاه تاکسی و 100 راننده خانم در شهر همدان در شرکت‌های تاکسی بی‌سیم فعالیت دارند.

حاجیان درباره مباحث مطرح شده در زمینه ایجاد لاین برگشت مسیر گنجنامه اظهار کرد: ایجاد لاین برگشت در این مسیر تخریب محیط زیست را به همراه دارد و با توجه به اینکه شاهد سرازیر شدن خیل عظیم جمعیت به این منطقه هستیم، باید محدودیت در مسیر ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: تردد بیش از حد وسایل نقلیه شخصی در این مسیر باعث ایجاد گره‌های ترافیکی شده و تنها راه برون‌رفت از این وضعیت به‌روزرسانی سیستم حمل و نقل عمومی و کاهش تردد و سائط نقلیه شخصی است.

معاون تاکسیرانی و حمل و نقل بار همدان بیان کرد: در حال حاضر 30 دستگاه تاکسی در این محور فعالیت دارند و به علت اینکه این مسیر در روزهای تعطیل و پیک حضور مسافران دچار ترافیک سنگین می‌شود، تقاضا برای این محدوده کمتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: