• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-3994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل حفظ آثار استان همدان مطرح کرد

جریان‌سازی ضعیف در نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان تصریح کرد: جریان‌سازی نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه بسیار ضعیف بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه  همدان، سردار مهدی ظفری سه‌شنبه 13 شهریور در ستاد بزرگداشت دفاع مقدس استان همدان،  با بیان اینکه در شعارسازی برای ارزش‌های دفاع مقدس قوی عمل کرده‌ایم، تصریح کرد: برای شعارسازی در این زمینه کار کرده و موفق بوده‌ایم اما در جریان‌سازی نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه بسیار ضعیف عمل کرده و حتی می‌توان گفت جریان‌سازی نداشته‌ایم.

وی عنوان کرد: باید در دل گفتمان انقلاب برنامه‌ریزی برای ثمره انقلاب که همانا دفاع مقدس است، داشته باشیم تا محتوای برنامه‌ها به سمت جریان‌سازی برود.

ظفری با تأکید بر شناخت شهدا گفت: هنوز بسیاری از ویژگی‌های شهیدان شناخته نشده و باید شجاعت قالب‌شکنی و ورود به عرصه‌های اجتماعی مختلف را داشت چرا که گفتمان بر باور و عقاید و شعارسازی بر هیجانات اثر می‌گذارد.

وی در ادامه به بیان مفهوم «آتش به اختیار» مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب پرداخت و عنوان کرد: فرمان آتش به اختیار در آیه تعاون به معنای بلندپروازی در هر آنچه دین و اخلاق تعریف کرده، است.

ظفری با بیان اهمیت گفتمان انقلاب اسلامی اظهار کرد: پس از گذشت 4 دهه از عمر انقلاب اسلامی گواهی داده می‌شود که گفتمان دهه اول با  سه دهه بعد متفاوت است، در واقع در عین امتداد این گفتمان، در بخش‌هایی نیز گسل ایجاد شده که می‌طلبد به گفتمان دهه اول بازگردیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی باید مقدمه‌ای برای حکومت جهانی باشد، به ویژگی‌های نظام ولایی و ولایت‌مدار اشاره و تصریح کرد: در حکومت‌های ولایی رهبران آنقدر قدرت دارند که آرمان‌ها را در سطح جامعه توزیع می‌کنند به حدی که گاهی مردمان از رهبران خود نیز بالاتر می‌روند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: