• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-8597-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ملایر:

در زمینه تعاونی و گرفتن شریک اقتصادی خیلی موفق نبودیم

نماینده مردم ملایر درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه تعاونی و گرفتن شریک اقتصادی خیلی موفق نبودیم اظهار کرد: سیستم اداری خوبی برای کمک به بحث تعاون نداریم.

به گزارش ایسنا- منطقه همدان- محمد کاظمی در همایش توسعه تعاون با محوریت تعاونی روستایی در  ملایر اظهار کرد: انقلاب و حرکت حضرت امام(ره) در بحث پیروزی انقلاب بعد ازتوکل به خدا، با حضور و همراهی مردم و در یک کلام واگذاری کار به دست خود مردم بوده است.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما به سه بخش تعاونی، خصوصی و دولتی تقسیم شده است، عنوان کرد: قانون اساسی برای بخش تعاونی اهمیت زیادی قائل شده و با توجه به اینکه دین اسلام به همراهی و مشارکت درکارهای جمعی توصیه های فراوانی کرده اما این روحیه درکشور هنوز همگانی نشده است.

کاظمی در ادامه به حضور پررنگ و موثر مردم در مباحث دفاع مقدس و برنامه های فرهنگی و اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: در زمینه تعاونی و گرفتن شریک اقتصادی خیلی موفق نبودیم که یکی از دلایل آن مباحث فرهنگی و دیگری مشکلاتی از قبیل گرفتن و یا عدم توانایی در پرداخت وام است که فراروی تعاونی هاست و در واقع سیستم اداری خوبی برای کمک به بحث تعاون نداریم.

نماینده مردم ملایر درمجلس شورای اسلامی از وجود 10 میلیارد تومان اعتبار در صندوق توسعه روستایی خبرداد و تاکید کرد: این میزان پول به صورت وام 4 درصد و با ارائه کارت یارانه به عنوان ضمانت به روستائیان تعلق می گیرد که لازمه آن برگزاری کارگاه های آموزشی برای دهیاران و در مرحله بعد روستائیانی است که در زمینه های تولید، توزیع و بسته بندی محصولات روستایی فعال و قادر به تشکیل این تعاونی ها هستند تا بتوانند از این تسهیلات و وام ها استفاده کنند.

وی از حرکت چشمگیری که در حوزه مبل و منبت انجام گرفته است ابرازخرسندی کرد و افزود: ما در زمینه های فراوری، بسته بندی، صادرات و بازاریابی کشمش بسیار عقب هستیم و باید به منظور بازاریابی در این زمینه ها از فضای مجازی و اینترنت استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: