• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-8697-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره اوقاف ملایر خبر داد

اجرای طرح مهر تحصیلی برای دانشجویان در آینده‌ای نزدیک

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر از توزیع 6 هزار بسته مهر تحصیلی بین دانش‌آموزان مستمند ملایر خبر داد و اعلام کرد: در آینده‌ای نزدیک طرح مهر تحصیلی برای دانشجویان بی‌بضاعت و نیارمند نیز اجرا خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوذر عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در این رابطه افزود: در این طرح موضوعاتی از قبیل خرید لباس و لوازم التحریر دانش‌آموزان بی‌بضاعت، هزینه تحصیلی اطفال بی‌بضاعت، هزینه تحصیل و امرار معاش محصلان در دستور کار قرار دارد و هدف از اجرای آن، تحقق نیات مرتبط واقفان در رابطه با کمک به دانش‌آموزان نیازمند است.

وی با بیان اینکه در این طرح اولویت‌هایی درنظرگرفته شده است، ادامه داد: دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی، مناطق محروم و روستایی، ایتام و دانش‌آموزان مستمند شرکت‌کننده در برنامه‌های قرآنی در اولویت دریافت این تسهیلات و خدمات هستند.

عباسی با بیان اینکه امسال از مدیران و مسئولان آموزش پرورش شهرستان ملایر  دعوت شده تا بسته‌های مهر تحصیلی را به دست دانش‌آموزان نیازمند برسانند، عنوان کرد: این بسته آموزشی شامل کیف و لوازم‌التحریر بوده و هر بسته به ارزش 100 هزار تومان است که در بین دانش‌آموزان نیازمند و بی‌بضاعت مقطع ابتدایی و دبیرستان که توسط ادارات کمیته امداد، بهزیستی، انجمن حمایت از زندانیان و معتمدین مساجد به آموزش و پرورش معرفی می‌شوند، توزیع خواهد شد.

رئیس اوقاف و امور خیریه ملایر با اشاره به اینکه اجرای این طرح با اولویت 74 روستای موقوفه و مدارس حاشیه‌شهر کلید زده شد، اظهار کرد: بسته‌های مهر تحصیلی از محل نیات واقف خیراندیش مرحوم سیف‌الدوله تهیه می‌شود .

وی با بیان اینکه در سال گذشته 3500 بسته تهیه و توزیع شد، اضافه کرد: ملایر در زمینه تهیه و خرید بسته‌های آموزشی مهر تحصیلی در کشور رتبه اول را داراست .

عباسی یادآور شد: در راستای نیات اجتماعی واقفان شهرستان و در حوزه مسائل آموزشی در سالجاری 300 میلیون تومان هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: