• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اداره تبليغات اسلامي شهرستان همدان تأکید کرد

راه‌اندازی مركز آموزش مداحی در همدان

رئیس اداره تبليغات اسلامي شهرستان همدان با تأكيد بر راه‌اندازي مركز آموزش مداحي در همدان گفت: افرادی که در مداحي آموزش ديده و سره را از ناسره تشخيص مي‌دهند، باید مداحي كنند.

به گزارش ايسنا، منطقه همدان، حجت‌الاسلام جواد حيدري چهارشنبه ١٥ شهريور در همايش خادمان دين در استان همدان، عنوان کرد: با توجه به اينكه در همدان مركز آموزش مداحي نداريم، بايد هرچه زودتر اقدام به راه‌اندازی اين مركز کنیم تا افرادي كه استعداد، علاقه و زمينه مداحي دارند، شناسايي شوند و از بین آنها مداحان خبره پرورش يابند.

وی با اشاره به تخصصي‌سازي فعاليت‌ها در هیئات مذهبي تصريح كرد: اكنون زمان فعاليت تخصصي در هیئات مذهبی است؛ به عنوان مثال عفاف و حجاب، آسيب‌هاي اجتماعي، افزايش ازدواج‌هاي آسان، كاهش طلاق، ايدز و استفاده از موادمخدر از جمله مواردي است كه بايد به آن رجوع شود.

وی با اشاره به راه‌اندازي سامانه تشكل‌هاي ديني خاطرنشان کرد: در زمینه هیئات مذهبي سامانه تشكل‌هاي ديني به صورت اينترنتي ايجاد شده به طوریکه هر كس در این سامانه پرونده تشکیل داشته باشد، می‌تواند وارد شود.

حیدری با اشاره به اينكه تعداد هیئات مذهبی فعال خواهران در سطح شهرستان همدان بيشتر است، افزود: تعداد هیئات ثبت شده آقايان در شهرستان همدان كمتر از خواهران است و برادران رتبه آخر را از این لحاظ در سطح استان دارند.

وی با بيان تعداد هیئات مذهبی شهرستان همدان اعلام كرد: در سطح شهرستان همدان ٧٠٠ هیئت مذهبي وجود دارد که ٢٠٠ هيئت با وجود فعالیت پرونده ندارند، ٤٠٠ هيئت دارای پرونده هستند و فقط ٦٠ هيئت در سامانه ثبت‌نام كرده‌اند.

نذورات هیئات صرف كارهاي فرهنگي شود

حیدری با تأکید بر اينكه نذورات هیئات صرف كارهاي فرهنگي شود، گفت: هیئات مذهبی به جاي صرف نذورات امام حسين(ع) برای خريد طبل‌ها و علامت‌هاي چيني، به رقابت در عرصه برگزاری برنامه‌هاي فرهنگي بپردازند تا فعالان فرهنگي محدود به مساجد و حسينيه‌ها نشوند.

حيدري بر جلوگیری از ایجاد تشتت و اختلاف در هيئت‌ها تأکید کرد و یادآور شد: سازمان تبليغات اسلامی به لحاظ قانوني براي اعزام مبلغ و روحاني ايجاد شده است و هیئات نبايد از جای ديگری تقاضاي روحاني کنند.

وی با بیان اینکه اختلاف هيئت امنای مساجد با روحانيون زياد شده در حالیکه به لحاظ قانونی روحاني رئيس مساجد است، اضافه کرد: براي جلوگيري از اين پراكندگي‌ها هر كس باید نقش خود را داشته باشد به طوریکه كسي كه تحصيل حوزوی نداشته و احكام را به صورت ابتدايي هم مطالعه نكرده نباید منبر رود.

حیدری خريد كالاي ايراني را يك ضرورت دانست و گفت: براي مسجد و منازلمان كالاي ايراني را ترجيح دهيم تا به جاي جوانان چيني براي جوانان خود اشتغالزایی كنيم چرا که بیشتر كالاهاي وارداتي، قاچاق هستند و استفاده از آنها قبح شرعي دارد.

وی در بخش پایانی سخنانش با تأکید بر کم‌کاری درباره عیدغدیر اظهار کرد: درباره عيد غدير به عنوان بزرگترین عید كم‌كاري كرده‌ایم، هر عيدي مختص يك قشر است اما عيد غدير عيد خداوند است و روز غدير حتي فرزندانمان متوجه اين عيد نمي‌شوند در حالیکه عيد نوروز ١٥ روز ديد و بازديد و تداركات داريم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: