• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4591-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان خبر داد

فرسودگی 6600 دستگاه کامیون در همدان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: از ۱۳ هزار و ۴۰۰ دستگاه کامیون موجود در استان ۶۶۰۰ دستگاه در عمر فرسودگی قرار دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمد رودباری چهارشنبه 15 شهریور در آئین افتتاح مجتمع خدمات رفاهی پردیس غرب واقع در محور همدان- قزوین که با حضور معاون وزیر راه و مسئولان استانی برگزار شد، با بیان اینکه استان همدان کریدور غرب به شرق و شمال به جنوب کشور است، اظهار کرد: مناسب‌ترین و امن‌ترین مسیر استان‌های غربی از جمله ایلام و کرمانشاه به استان‌های مرکزی در همدان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه عمده حمل و نقل مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل جاده‌ای صورت می‌گیرد، افزود: با وجود افتتاح خط راه‌آهن همدان ۱۰۰ درصد حمل کالا و نزدیک به ۱۰۰ درصد حمل مسافر از طریق حمل و نقل جاده‌ای صورت می‌گیرد.

رودباری با تأکید بر اینکه تبدیل محورهای ۲ خطه به ۴ خطه می‌تواند در ایمنی حمل و نقل جاده‌ای موثر باشد، خاطرنشان کرد: پروژه‌های زیادی از جمله کریدور شمال به طول ۸۵ کیلومتر، کنارگذر همدان، اسدآباد، شیرین‌سو و ملایر، محور نهاوند- بروجرد، نهاوند- آورزمان، تویسرکان- کنگاور در دست احداث است تا با احداث این راه‌ها طول ۴ خطه‌های استان از ۶۰۰ به ۹۰۰ کیلومتر برسد.

 3.5 درصد آزادراه های کشور در استان همدان است

وی با بیان اینکه طول راه‌های استان همدان ۵۴۰۰ کیلومتر است، عنوان کرد: استان همدان دارای 85 کیلومتر آزادراه است که نشان می‌دهد 3.5 درصد آزادراه های کشور در این استان واقع شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به اینکه 3.6 درصد از بزرگراه‌های کشور در همدان قرار دارد، بیان کرد: 2680 کیلومتر راه روستایی آسفالته معادل 2.3 درصد راه روستایی آسفالته کشور در همدان است.

رودباری با تأکید بر اینکه مهمترین مقوله در راهداری ارتقای ایمنی راه‌هاست، تصریح کرد: 37 اکیپ راهداری در بخش ایمن‌سازی و بهسازی راه‌ها فعال هستند و امسال قصد داریم پرتگاه‌ها به شیروانی تعدیل شود.

فعالیت 96 شرکت حمل و نقل کالا در استان همدان

وی با اشاره به فعالیت 96 شرکت حمل و نقل کالا در استان همدان، افزود: 13هزار و 14 کامیون ملکی استان همدان فعال بوده و سال گذشته بیش از 10 میلیون تن کالا توسط حمل و نقل جاده‌ای جابه جا شده که نسبت به مدت مشابه سال 94 با افزایش 9 درصدی داشته است.

وی اظهار کرد: جابجایی کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای در سالجاری 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که نشان‌دهنده رونق تولید و خروج از رکود واحدهای تولیدی استان بوده است.

رودباری عنوان کرد: 19 هزار راننده در بخش حمل و نقل کالا و 3000 راننده در بخش حمل و نقل مسافر در استان همدان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه 52 شرکت حمل و نقل مسافر در استان فعال است، یادآور شد: 29 شرکت در بخش اتوبوسی بوده و امیدواریم این شرکت‌ها بتوانند در بازار رقابت‌پذیر و پایدار باشند.

هم‌نام‌سازی حمل و نقل مسافر در همدان

رودباری از هم‌نام‌سازی حمل و نقل مسافر در همدان خبر داد و گفت: 788 دستگاه سواری، 332 دستگاه اتوبوس و 1050 دستگاه مینی‌بوس در این سیستم فعالیت دارند.

وی با اشاره به نصب 55 دوربین ثبت تخلف در جاده‌های استان، خاطرنشان کرد: اطلاعات 23 دوربین به مرکز منتقل می‌شود و 66 دستگاه ترددشمار در محورهای شریانی استان نصب شده که در سال گذشته 110 میلیون تردد را ثبت کرده است.

وی ادامه داد: دستگاه‌های ترددشمار استان در سال گذشته 110 میلیون تردد را در جاده‌های استان ثبت کردند که افزایش 11 درصدی داشته و در 5 ماهه امسال نیز میزان تردد در محورهای استان 9 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با بیان اینکه 6 مرکز معاینه فنی در استان همدان فعالیت دارد، یادآور شد: معاینات فنی به طور دقیق بوده و بحث صدور بارنامه با ارائه معاینه فنی امنیت خودرو را افزایش داده و تصادفات ناشی از نقص فنی کاهش یافته است.

صدور 61 موافقت‌نامه اصولی برای احداث مجتمع خدماتی

وی تصریح کرد: 61 موافقت‌نامه اصولی برای احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در استان همدان صادر شده که تا قبل از هفته دولت 21 مجتمع خدماتی فعال بود و با آماده‌سازی 6 مجتمع در هفته دولت تعداد این مجتمع‌ها به 27 مجتمع رسیده است.

رودباری با بیان اینکه یک مجتمع خدماتی رفاهی در هفته دولت افتتاح شد، عنوان کرد: 5 مجتمع خدماتی رفاهی دیگر نیز در استان با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

وی گفت: این 5 مجتمع با 80 هزار مترمربع عرصه و 7500 مترمربع مساحت اعیانی با 14 میلیارد و 500 میلیون تومان توسط بخش خصوصی و 2 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک بلاعوض سازمان راهداری احداث شده که 139 نفر اشتغالزایی داشته است.

9 مجتمع خدماتی رفاهی در همدان در حال ساخت است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از احداث 9 مجتمع خدماتی رفاهی در استان خبر داد و اظهار کرد: 9 مجتمع خدماتی رفاهی در حال ساخت است که بیش از 60 درصد پیشرفت دارد که امیدواریم 4 مجتمع آن در ایام دهه فجر افتتاح شود.

رودباری با اشاره به اینکه 40 درصد از تصادفات استان همدان ناشی از واژگونی است، گفت: علت اصلی این تصادفات استان خستگی و خواب‌آلودگی عنوان شده که وجود مجتمع‌های خدماتی رفاهی می‌تواند در ایمنی تردد جاده‌ای و کاهش تصادفات موثر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: