• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-9497-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان:

نباید منبت را محدود به مبلمان کرد/بخشی از صادرات به منبت ملایر اختصاص یابد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با تأکید بر اینکه نباید منبت را محدود به مبلمان کرد، گفت: باید از این هنر و صنعت در تولید سایر محصولات استفاده کرد به طوریکه بخشی از صادرات استان باید به منبت ملایر اختصاص یابد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی مالمیر چهارشنبه 15 شهریور در جشن «ملایر شهر ملی منبت ایران» با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ، افزود: کسب عنوان «ملایر شهر ملی منبت ایران» افتخاری بود که ظرف نزدیک به 2 سال پیگیری مجدانه مسئولان کشوری و نمایندگان مردم ملایر در مجلس و البته تلاش و همت بلند فعالان و منبت‌کاران ملایری رقم خورد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر همدان دارای 2 عنوان پر اهمیت در حوزه صنایع دستی است، اظهار کرد: لالجین به عنوان شهر جهانی سفال و ملایر به عنوان شهر ملی منبت ایران ثبت شده‌‌اند و تویسرکان نیز به‌زودی نشان جعرافیایی دریافت می‌کند.

مالمیر با تأکید بر اینکه یکی از ظرفیت‌های اقتصادی، هنری و گردشگری استان همدان مربوط به حوزه صنایع دستی آن می‌شود، ادامه داد: منبت ملایر بیشترین سهم‌بری را در این زمینه داراست.

وی کسب این عناوین جهانی و ملی را آغاز و مطلعی برای حرکت و تلاش بیشتر دانست و گفت: دولتمردان و بخش خصوصی باید با هم‌افزایی و همکاری سطح کمی و کیفی محصولات تولیدی حوزه صنایع دستی را ارتقاء بخشند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان به فعالیت 4 هزار کارگاه منبت و وجود 8 هزار هنرمند منبت‌کار در شهرستان ملایر اشاره و اظهار کرد: این حجم از ظرفیت باید سبب ایجاد خلاقیت در طرح‌ها و ارائه ایده‌های نو شود.

وی تصریح کرد: می‌توان از پتانسیل منبت و سایر رشته‌های صنایع دستی ملایر برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و اشتغالزایی استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: