• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-9597-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سخنگوی هیئت مدیره بازار مبل ملایر خبر داد

تولید و عرضه سالانه 50 هزار سرویس مبلمان در ملایر

سخنگوی هیئت مدیره بازار مبل ملایر گفت: طبق آخرین آمار رسانه ملی سالانه 30 هزار میلیارد تومان در سطح کشور، گردش مالی صنعت مبل و منبت است و سالانه 50 هزار سرویس مبلمان در ملایر توسط هنرمندان این شهرستان ساخته و عرضه می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مهدی محمودی چهارشنبه 15 شهریور در جشن «ملایر شهر ملی منبت ایران» با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ، با اشاره به کسب عنوان «ملایر شهر ملی منبت ایران»، اظهار کرد: اگر سالانه یک ششم این گردش مالی در ملایر رخ دهد، یعنی ما می‌توانیم سالانه افزون بر 5 هزار میلیارد تومان از تولیدات این صنعت درآمدزایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تحقق این رقم کل اقتصاد منطقه و استان را متحول می‌سازد، ادامه داد: هیئت مدیره بازار مبل ملایر، ترکیبی از نسل قدیم با تجربیات ارزنده فراوان و نسل جدید با انرژی بالا و ایده‌های نو است که به طور قطع تعامل این دو نسل می‌تواند موانع موجود را از سر راه بردارد.

محمودی از تشکیل انجمن تخصصی صادرات مبل و منبت ملایر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: تلاش خواهیم کرد به موازات صادرات داخلی، صادرات خارجی هم داشته باشیم.

وی از مسئولان خواست تا یک فضای سرپوشیده با زیربنای حدود 5 هزار مترمربع را برای ایجاد نمایشگاه دائمی مبل و منبت ملایر به فعالان این عرصه اختصاص دهند تا کارگاه‌داران و هنرمندان سالانه آثار و محصولات تولیدی خود را در این نمایشگاه با قیمت مناست به خیرداران عرضه کنند.

سخنگوی هیئت مدیره بازار مبل ملایر در بخش دیگری از سخنانش‌با اشاره به مشکلات عدیده پیش آمده برای عرضه و فروش مبلمان ملایر طی سال‌های گذشته، گفت: متأسفانه در گذشته در زمینه بازاریابی و فروش محصولات هیچ حرکت تخصصی در ملایر صورت نگرفته بود بنابراین جمعی از تولیدگنندگان با همکاری نمایندگان مردم ملایر مشکلات موجود را پیگیری کردند.

وی تصریح کرد: باید این فرهنگ و تفکر را جا بیندازیم که برای موفقیت در هرکاری باید روی پای خود بایستیم و اول از خودمان شروع کنیم بنابراین در بهمن‌ماه سال گذشته هیئت مدیره بازار مبل ملایر تشکیل شد و اکنون در بخش‌های سامن و جوکار نیز هیئت مدیره شکل گرفته است و در تلاش هستیم این هیئت مدیره به یک انجمن کامل و کارا، ارتقاء یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: