• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-3595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

بهترین زمان شروع ژیمناستیک چند سالگی است؟

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان همدان و از کارشناسان خبره این رشته ورزشی گفت: پنج سالگی بهترین سن کودک برای پرداختن به ورزش ژیمناستیک است.

ناصر مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: اغلب خانواده‌ها اطلاعات دقیقی از رده سنی نوآموزان ورزش ژیمناستیک ندارند اما بهترین سن کودک برای آغاز فعالیت در این رشته ورزشی بین پنج تا شش سال است.

این کارشناس ورزش ژیمناستیک اضافه کرد: ساختار قامتی کودکان برای فعالیت در این ورزش بسیار حائز اهمیت است و اگر از لحاظ جثه درشت‌اندام باشد می‌تواند در پنج سالگی ژیمناستیک کار کند در حالیکه کودکان ریزاندام باید از شش سالگی تمرین کنند.

مرادی خاطرنشان کرد: ژیمناستیک به عنوان اصلی‌ترین ورزش پایه زمینه‌ساز موفقیت در سایر رشته‌های ورزشی است و انعطاف بدنی، چابکی، قدرت بدنی و سرعت از ویژگی‌های پرورشی در ژیمناستیک به شمار می‌رود.

وی افزود: بهترین ورزشکاران دنیا نیز شروع فعالیت ورزشی خود را اغلب از ژیمناستیک آغاز کرده‌اند و به موفقیت‌های قابل توجه در رشته دلخواه خود دست یافته‌اند.

نایب رئیس هیئت ژیمناستیک استان همدان در ادامه گفت: مهمترین عامل موفقیت در ژیمناستیک داشتن اندامی انعطاف‌پذیر است و افرادی که از لحاظ فیزیکی وضعیت خوبی دارند، توسط مربیان هیئت شناسایی شده و در شش وسیله ژیمناستیک می‌توانند فعالیت کنند.

مرادی خاطرنشان کرد: ژیمناستیک در تمامی شهرستان‌ها فعال است و در همدان نیز یک سالن اختصاصی داریم و البته آموزش و پرورش هم دو سالن اختصاص داده است منتهی انتظار داریم بهزیستی و مهدهای‌کودک نیز همکاری لازم را داشته باشند و هیئت این آمادگی را دارد که ژیمناستیک را به صورت تخصصی در مهدهای‌کودک آموزش دهد.

وی افزود: هم‌اکنون 180 مستعد ژیمناستیک تحت آموزش‌های تخصصی هستند و با راه‌اندازی مدرسه ژیمناستیک که ثبت‌نام آن از خردادماه آغاز می‌شود، شاهد حضور چند برابری ورزشکاران پایه خواهیم بود.

وی یادآور شد: مربیان هیئت کار استعدادیابی را در دو بخش کلوپی و حرفه‌ای انجام می‌دهند و ورزشکاران بخش کلوپی افرادی هستند که خیلی استعداد نداشته و به رشته‌هایی مثل ایروبیک و ترامپولین فرستاده می‌شوند.

گفتنی است؛ ورزش ژیمناستیک یکی از رشته‌های موفق استان همدان طی سال‌های گذشته بوده است و همه ساله با استقبال گسترده خانواده‌ها شاهد حضور پرشور ورزشکاران رده پایه هستیم.

امسال نیز 40 مدرسه ژیمناستیک در همدان فعالیت فصل تابستان را داشت و حالا دوره آموزش تخصصی نوآموزان این رشته به پایان رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: