• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-4092-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان:

باید در کشور دهه غدیریه شکل می‌گرفت

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان با تأکید بر اینکه باید در کشور دهه غدیریه تشکیل می‌شد که متأسفانه در این زمینه بی‌توجهی شده است، گفت: اگر به اندازه نصف عاشورا برای غدیر سرمایه‌گذاری کرده بودیم الان نیمی از سنی‌ها شیعه بودند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی پنجشنبه 16 شهریور در شورای فرهنگ عمومی استان همدان که با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن عید غدیر خم اظهار کرد: عید غدیر بزرگترین عید مسلمین است و فضلیت فراوانی برای آن تعریف شده چرا که «عید ‌الله اکبر» است.

وی با بیان اینکه کسی‌که روز عید غدیر مومنان را زیارت کند، خداوند 70 نمونه نور وارد قبر انسان می‌کند، به دادن عیدی در روز عید غدیر تأکید کرد و افزود: خداوند میزان روزی این فرد را افزایش می‌دهد.

طه‌محمدی با بیان اینکه روزه گرفتن یکی از فضیلت‌های این روز است، ادامه داد: اگر کسی در این روز کسی را افطار دهد گویی دو میلیون شهید، صدیق و پیامبر را طعام داده است.

وی با تأکید بر اینکه کانون تمامی خانواده‌ها باید در روز عید غدیر جشن و سرور باشد، عنوان کرد: اگر کاری که برای روز سیزده‌بدر انجام می‌دهیم برای روز غدیر کرده بودیم غدیر خم جهانی شده بود.

امام جمعه همدان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه فرهنگ عمومی مسأله حیات و ممات جامعه است، خاطرنشان کرد: فرهنگی عمومی اگر به درستی پیاده شود جامعه زنده و اگر در آن اهمال‌کاری صورت گیرد، جامعه حیات نخواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در ادامه به برنامه‌های این اداره‌کل پرداخت و گفت: تقویت تشکل‌های‌مردمی، تشکیل بنیاد صیانت از خانواده، اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی و آموزش‌های چهره به چهره از جمله برنامه‌های فرهنگی این استان بوده است.

فاضل عبادی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 93 تاکنون 204 جلسه با یک هزار و 500 مصوبه تشکیل شده که این جلسات با محوریت گفتمان‌سازی در شهرستان‌های استان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: