• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-4192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده همدان خبر داد

آغاز اصلاح و بازسازی ورودی همدان با ٣ میلیارد اعتبار/وعده تامین یک فروند هواپیمای مسافربری از سوی وزیر راه

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر راه و شهرسازی قول تأمین یک فروند هواپیمای مسافربری را به فرودگاه همدان داده است گفت: اصلاح و بازسازی ورودی شهر همدان از سمت جاده ملایر با ۳ میلیارد تومان اعتبار آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، امیر خجسته ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی اصلاح و بازسازی ورودی شهر همدان از سمت جاده ملایر اظهار کرد: ورودی‌های همدان به عنوان شهر تاریخ، تمدن و گردشگری باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در این راستا انجام شده اما کافی نبوده است، افزود: در جاده‌های تهران و کرمانشاه اقدامات خوبی انجام شده اما در زمینه جاده همدان-ملایر تا به امروز هیچ‌گونه اقدامی انجام نشده است.

خجسته با بیان اینکه از میدان امام حسن(ع) تا جاده سد تصادفات زیادی رخ داده است، عنوان کرد: حق مردم جاده ملایر و استان و شهرستان همدان این نبوده است.


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید تحولات مناسبی در زمینه ورودی‌های شهر همدان انجام شود، تصریح کرد: ورودی همدان باید درخور شأن این شهر تاریخی و گردشگری باشد.

خجسته با اشاره به اینکه عزم راسخی برای شروع عملیات اجرایی اصلاح و بازسازی ورودی شهر همدان از سمت جاده ملایر وجود دارد، بیان کرد: شروع این عملیات را در این ایام مبارک به فال نیک می‌گیریم.

وی با بیان اینکه استاندار برای اجرای این طرح یک میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده‌ است، گفت: شهرستان همدان ٢۵۰ میلیون تومان، مجمع نمایندگان ٢۵۰ میلیون تومان و شهرداری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این طرح اختصاص داده اند به طوریکه اجرای اصلاح و بازسازی ورودی شهر همدان از سمت جاده ملایر با ٣ میلیارد تومان اعتبار شروع می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مجوز دریافت ۵ هزار تن قیر رایگان از وزیر راه و شهرسازی دریافت شده است، اظهار کرد: هزینه این میزان قیر ٨ میلیارد تومان بوده که از این میزان یک هزار و ٨۰۰ تن تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه برای دوربرگردان شهید مفتح مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان برای اجرای زیرگذر یا روگذری در آن مکان ۵۰۰ میلیون باکس خریداری کرده‌اند، گفت: با اجرای زیرگذر یا روگذری در این نقطه حادثه‌خیز مشکلات این دوربرگردان حل شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای پروژه کنارگذر غربی از سوی استاندار و نمایندگان پیگیری متعددی شده است، تصریح کرد: تا پایان سال با اجرای این گذر غربی بار ترافیکی آن مکان برداشته می‌شود که برای این کنار گذر غربی پیگیری‌های خوبی انجام شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر فعال شدن فرودگاه همدان، بیان کرد: در جلسه‌ای بنا شده که بعد از اتمام زمان حج و بازگشت حجاج فرودگاه همدان فعال شود و وزیر راه و شهرسازی نیز تخصیص یک فروند هواپیمای مسافربری به فرودگاه همدان را وعده داده است.

وی اظهار کرد: همدلی و هماهنگی باعث می‌شود که افق روشن و آینده خوبی در انتظار استان همدان برای پیشرفت‌های روزافزون این شهر باشد.

خجسته با اشاره به اینکه تا به حال هیچ طرحی در جاده ملایر پیش‌بینی نشده است، بیان کرد: در آینده برای طرح‌ها باید توجه ویژه‌ای به جاده ملایر و کرمانشاه شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: