• شنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

تکذیب کشف ٨ خمره قدیمی در خیابان اکباتان شهر همدان

در پی انتشار خبری مبنی بر کشف ٨ خمره قدیمی در حفاری‌ خیابان اکباتان در یکی از رسانه‌های استان، معاون فنی عمرانی شهرداری و مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی استان همدان این موضوع را تکذیب کردند .

موسی رسولی، معاون فنی و عمرانی شهردار همدان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، ضمن تکذیب کشف ٨ خمره قدیمی در خیابان اکباتان در راستای اجرای پروژه پیاده‌راه‌سازی اظهار کرد: بنده چند روزیست در مرخصی به سر می‌برم و از میزان پیشرفت پروژه اطلاعی ندارم اما میزان حفاری در این منطقه بیشتر از ضخامت آسفالت نبوده پس چطور ممکن است چنین کشفی اتفاق افتاده باشد؟

بهجت عباسی، مدیر روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز به ایسنا گفت: تا کنون در این زمینه اطلاعی به ما نداده‌اند و با توجه به اینکه دستگاه اجرایی دولتی کار حفاری را انجام می‌دهد در صورت یافتن اشیای قیمتی یا وقوع اتفاقی به سرعت به میراث فرهنگی اطلاع داده می‌شود .

وی اشاره‌ای به حفاری‌های بازار کرد و یادآور شد: به عنوان مثال زمان حفاری در بازار سنتی همدان چاقویی پیدا شده بوده که بلافاصله میراث فرهنگی را در جریان قرار داده و ثبتش کردیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: