• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-4392-5
  • خبرنگار : 81112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار همدان:

بسیاری از حرکت‌ها در حوزه محیط زیست نمایشی است

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان گفت: بسیاری از حرکت‌های ما در حوزه محیط زیست نمایشی شده و در باورمان نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدابراهیم الهی‌تبار یکشنبه 19 شهریور در مراسم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در همدان، با بیان اینکه  استفاده از زبان هنر می‌تواند در تقویت باورها در جامعه تأثیرگذار باشد، اظهار کرد: تلاش گسترده‌ای در نهادینه کردن محیط زیست در استان به ویژه از سوی سازمان‌های مردم نهاد انجام شده است.

وی افزود: برگزاری این‌گونه برنامه‌ها به سمت و سویی است که احساس خطر موجود در حوزه محیط زیست را به همه مردم انتقال می‌دهد.

الهی‌تبار عنوان کرد: مبحث محیط زیست زیرساختی است و اگر کشورها در این حوزه دچار مشکل شدند بدان معناست که نتواستند از آن خوب استفاده کنند.

وی افزود: متأسفانه با طبیعت نامهربان بودیم و به آن ظلم کردیم اما از طرفی هم خرسندیم که دولت با ایمان به موضوع محیط زیست وارد کار شده و برای آن تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه زمانی در یک موضوع موفق می‌شویم که به باور آن رسیده باشیم، تصریح کرد: بسیاری از حرکت‌های ما در حوزه محیط زیست نمایشی شده و در باورمان نیست.

الهی‌تبار ادامه داد: برای اینکه همه در زمینه دغدغه حفظ محیط زیست به باور مشترک برسند نیاز به فرهنگ‌سازی است و برای تحقق آن باید به سمت فعال کردن نهادهای مردمی و NGO ها برویم.

معاون استاندار همدان عنوان کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد بهترین نهادهایی هستند که در مواقع نیاز در همه حوزه‌ها حضور می‌یابند و به ما کمک می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه خانواده‌ها باید کنترل‌کننده محیط زیست باشند، اظهار کرد: باید مطالبه‌گری و قانونمندی را در جامعه افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: اینکه آب را به عنوان مایه حیات هدر می‌دهیم تا سیب‌زمینی تولید کرده و در بازار جهانی بفروشیم، کار درستی نیست و منجر به تأثیرات ناخوشایند بر محیط زیست می‌شود.

الهی‌تبار اعلام کرد: متأسفانه نگاه توسعه‌یافتگی متوازن در جامعه ما وجود ندارد و آمایش به خوبی انجام نمی‌شود و این امر منجر به آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی با بیان اینکه این دولت نسبت به محیط زیست باورش خوب است، اظهار کرد: باید حق طبیعت را ادا کنیم همچنان که ما به طبیعت نیاز داریم طبیعت هم به ما نیاز دارد بنابراین باید از طریق سازمان‌ها و نهادها به سمت حرکت‌های اجتماعی برویم.

معاون استاندار همدان با اشاره به اینکه محیط زیست استان از سازمان‌های مردم‌نهاد به خوبی استفاده کرده است، افزود: در بحران‌های مختلف باید از مشارکت‌های مردمی بهره گیریم تا نتیجه بهتری ببینیم.

وی گفت: در بحران محیط زیست که بحرانی حیاتی است، حتما باید مردم حضور پیدا کنند و البته حرکت باید هنرمندانه و خرمندانه باشد تا تأثیر شایسته بگذارد.

الهی‌تبار اظهار کرد: امیدواریم حرکت‌های فرهنگی، ایمان مردم و باور مردم را به سمتی هدایت کند که دینمان را به طبیعت و محیط زیست ادا کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: