• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-5091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری همدان خبر داد

آغاز دیوار‌کشی و پوشش فاضلاب در محوطه حصار علی‌آباد

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان از آغاز پروژه‌های احداث دیواره‌کشی و پوشش فاضلاب در محوطه حصار علی‌آباد و ساخت فرهنگسرای خضر واقع در شهر همدان خبر داد.

محمدرضا قرایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، به ارائه گزارشی از برخی پروژه‌های عمرانی در سطح استان پرداخت و اظهار کرد: در این منطقه از شهر معبر فاضلاب به طول هزار متر وجود دارد که هر ساله حوادث ناگواری را برای شهروندان ایجاد می‌کند که این پروژه به منظور جلوگیری از مشکلات جانبی ناشی از باز ماندن این مسیر فاضلاب با اعتباری افزون بر یک میلیارد و 770 میلیون تومان در حال انجام است .

وی از آمادگی دو شرکت پیمانکار برای دیوارکشی این محل سخن گفت و افزود: قرارداد شرکت‌های پیمانکار این پروژه ابلاغ شده و عملیات دیوارکشی آغاز شده است .

قرایی مدت زمان تعیین شده برای اجرای این پروژه را اعلام و اظهار کرد: این پروژه تا کنون 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیش‌بینی می‌شود راه و شهرسازی بتواند با اعتبار تخصیص داده شده کل مسیر فاضلاب را دیوارکشی کند اما طول 650 متر از این محدوده هزار متری را با پوشش سطحی بسازد، در انجام ادامه آن با مشکل کمبود بودجه‌ای مواجه می‌شود که امیدواریم در این زمینه شهرداری وارد عمل شود .

وی شرکت‌های پیمانکار این پروژه را معرفی کرد و گفت: هر یک از شرکت‌های آمود سازه هگمتانه و عرشه‌گستر هگمتان در مدت 3 ماه به دیواره‌کشی و پوشش فاضلاب منطقه حصار علی‌آباد می‌پردازند .  

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان در ادامه به ساخت فرهنگسرایی در منطقه خضر توسط اداره‌کل راه و شهرسازی استان اشاره کرد و گفت: این فرهنگسرا با عنوان کانون قرآن و عترت خضر در حال ساخت است که با اعتباری افزون بر 713 میلیون تومان توسط پیمانکار پروژه برآورد هزینه شده است .

وی مساحت زیربنای این فرهنگسرا را اعلام کرد و ادامه داد: ساختمان این فرهنگسرا در زمینی با مساحت 540 مترمربع توسط راه و شهرسازی ساخته می‌شود .

قرایی در ادامه از اتمام پروژه دیوارکشی و پوشش کانال فاضلاب محله شمس‌آباد ملایر خبر داد و تصریح کرد: این پروژه با 280 متر طول و صرف اعتباری افزون بر 602 میلیون تومان در مدت زمان 14 ماه به بهره‌برداری رسید و به شهرداری ملایر تحویل شد .

وی همچنین از پروژه بهسازی و ترمیم شبکه فاضلاب محله شمس‌آباد ملایر سخن گفت و تأکید کرد: این پروژه 1800 متری تا کنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با اعتبار 558 میلیون تومانی به کار خود ادامه می‌دهد .

وی پروژه پارک 3 هزار مترمربعی شمس‌آباد شهرستان ملایر را به عنوان دیگر پروژه‌های در دست اقدام راه و شهرسازی اعلام و عنوان کرد: فراخوان برگزاری مناقصه و جذب پیمانکار برای این پروژه انجام شده و اعتبار 390 میلیون تومانی برای اجرای آن درنظر گرفته شده است .

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی استان همدان در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: پروژه جداره‌سازی در سه مرکز محله حاجی، کبابیان و کلپا در حال انجام است و این روند در محله کلپا با رویه‌برداری ملات‌های خانه صالحان به منظور مرمت انجام می‌شود .

وی با بیان اینکه روند ادامه پروژه جداره‌سازی و بازآفرینی دو محله دیگر نیز در دست اقدام است، افزود: در محله کبابیان دیواره‌های خانه اخلاصی در شرف تخریب و فروریزش است که در این باره شهرداری که تملک آن را دارد، باید اقدامی انجام دهد .

قرایی با تأکید بر رعایت الگوی بازآفرینی در شهرسازی گفت: باید با توجه به ارزش‌های فرهنگی و تاریخی بناهای شهری به بازآفرینی و احیای فضاهای شهر بپردازیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: