• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-5094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نگارش یک کتاب مهمترین کار همدانی‌ها برای معرفی شهید محراب

مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی در همدان بر ضروت برگزاری مراسمات بزرگداشت شهدا تأکید کرد و گفت: همانطور که از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی استنباط می‌شود، مهمترین شاخصه ماندگاری این انقلاب تبعیت از مکتبی است که بزرگان ما از خود به یادگار گذاشته‌اند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدمحمدکاظم حجازی دوشنبه 20 شهریور در مراسم ادای احترام رسمی در بیت شهید مدنی در همدان، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی از حرکت امام خمینی(ره) به عنوان یک مکتب یاد می‌کنند، اظهار کرد: کسانی‌که عهده‌دار فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی در جامعه هستند باید شاخصه فعالیت‌های خود را تطبیق با مسیر و مشی امام راحل(ره) قرار دهند.

وی یکی از دلایل سلامت و ماندگاری انقلاب اسلامی را حرکت در مسیر امام خمینی(ره) به ویژه کسانی‌که در زوایای جامعه اثرگذارند، دانست و افزود: یکی از دلایلی که امروزه حرکت‌های اسلامی را در کشورهای دیگر حمایت می‌کنیم، این است که انقلاب اسلامی ما انقلابی نیست که به یک مرز و بوم بسنده کند.

حجاری با اشاره به گذشت سه دهه از شهادت شهید محراب آیت‌الله مدنی، عنوان کرد: خوشبختانه بعد از گذشت چند سال از شهادت این شهید بزرگوار هنوز یاد و خاطره او در اذهان به جا مانده بنابراین امید است فعالیت‌هایی بیش از این در راستای معرفی ویژگی‌های او به نسل نو انجام شود.

وی با بیان اینکه اگر در معرفی شهید آیت‌الله مدنی و دیگر بزرگان نکوشیم چه کسی را الگوی جوان امروز کنیم؟ گفت: همانگونه که عملیات شهید آیت‌الله مدنی در زمان حیاتش جلوی بسیاری از انحرافات را می‌گرفت، امروزه معرفی شخصیت وی نیز این اثرگذاری را خواهد داشت.

مدیرعامل مؤسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی به نقش مهم همدان در معرفی این شهید بزرگوار اشاره کرد و یادآور شد: مهمترین کاری که در این راستا انجام گرفت، طرح نگارش کتاب زندگی‌نامه شهید آیت‌الله مدنی بود که در حال انجام است.

وی در بخش پایانی سخنانش از کسانی‌که در حوزه فرهنگ و هنر دخیل هستند درخواست کرد تا با هنر خود در معرفی شهیدان بکوشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: