• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-5294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری سوگواره ملی‌ «پیاده تا خورشید» در همدان

دبیر سوگواره پیاده تا خورشید در همدان گفت: در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی ستاد دانشگاهیان پیاده‌روی اربعین سوگواره ملی‌ «پیاده تا خورشید» در همدان برگزار می‌شود .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین مرادی در جلسه هماهنگی نمایندگان دانشگاه‌ در ستاد بازسازی عتبات عالیات همدان، اظهار کرد : ساختار اجرایی سوگواره ملی پیاده تا خورشید به این صورت است که کمیته‌علمی، هنری، ادبی، مراسمات، جذب مشارکت‌های مالی دارد که برای هر کمیته وظایف و تدبیر آن مشخص شده است.

دبیر کمیته دانشگاهیان ستاد بازسازی عتبات همدان با بیان اینکه ستاد دانشگاهیان پیاده‌روی اربعین در چند زمینه فعالیت می‌کنند که سامان‌دهی موکب‌ها یکی از این فعالیت‌ها است، عنوان کرد:  در این راستا 9 موکب در کربلا، یک موکب در سامرا و یک موکب در مرز توسط ستاد پیاده‌روی اربعین دانشگاهیان ایجاد خواهد شد که با توجه به اینکه از 24 استان، زائران از همدان عبور می‌کنند، ساماندهی 40 ایستگاه صلواتی در استان همدان که خدمات اسکان، درمان، غذا را به زائران اربعین ارائه می‌دهند، بر عهده این ستاد خواهد بود.

مرادی با بیان اینکه این ستاد درصدد تسهیل اعزام دانشجویان پسر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین است، عنوان کرد: اعزام دانشجویان و تسهیل در اعزام آنها به کربلای معلی با همکاری بسیج دانشجویی از دیگر مواردی است که ستاد دانشگاهیان در دستور کار خود قرار دارد .

وی خاطرنشان کرد: اجرای کار فرهنگی پیاده‌روی اربعین نیز از دیگر مواردی است که این ستاد پیگیری می‌کند و در این راستا سوگواره ملی‌ پیاده تا خورشید را برگزار خواهد کرد.

نماینده بسیج دانشجویی استان نیز در این جلسه درباره اعزام دانشجویان پسر گفت: خروج دانشجویان پسر از کشور برای حضور در پیاده‌روی باشکوه اربعین به علت نداشتن کارت نظام وظیفه دارای مشکلاتی بود که بسیج دانشجویی با ایجاد تفاهم‌نامه‌ای با نظام وظیفه این امر را تسهیل کرده است .

او ادامه داد: دانشجویان با ارائه تعهد محضری می‌توانند از کشور خارج شوند که فرم‌های تعهد محضری در اختیار آنها قرار خواهد گرفت که این امر یا از طریق سامانه نظام‌وظیفه یا به صورت دستی انجام می‌شود؛ از دیگر تسهیلاتی که برای دانشجویان درنظر گرفته شده ارائه وام به مبلغ 500 هزار تومان بوده و در اختیار قرار دادن اتوبوس به دانشگاه‌ها برای اعزام دانشجویان به مرز و لباس متحدالشکل از دیگر تدابیری است که درنظر گرفته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: