• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-4692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خبر داد

عدم توانایی مجلس در نظارت بر شوراها/بسیاری از شوراها از هم پاشیده‌اند

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از عدم توانایی مجلس در نظارت بر شوراها سخن گفت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، امیر خجسته دوشنبه 20 شهریور در صحن شورای اسلامی شهر همدان،  تأکید کرد: دولت طبق اصل 44 در حال واگذاری بخش های زیرنظر خود به بخش خصوصی است، هرچند خیلی‌ها به خاطر منافعی که دارند، مانع می‌شوند اما واگذاری‌ها در حال انجام است.

وی در ادامه اظهار کرد: امیدوارم هم‌افزایی، برنامه اصلی این جلسه برای شهر همدان باشد و شورای شهر با ورود نکردن در مسائل جناحی از آسیب‌های جدی شهر جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از شوراهای شهر کشور به علت مسائل پوچ و بی‌اساس و جناح‌بندی‌های سیاسی از هم پاشیده شده‌اند، عنوان کرد: باید پیرو ولایت باشیم و حواشی را درنظر نگیریم و با وحدت و همدلی دور از اختلافات به انجام کار بپردازیم.

شورای شهر همدان شورای شهرداری است

خجسته از وجود 8 اصل از قانون اساسی در شورای شهر سخن گفت و افزود: هر چند شورای شهر همدان شورای شهرداری است اما باید با یکپارچه‌سازی مدیریت شهری و حاکم شدن آن که تنها راه نجات تمام شهرداری‌های کشور است، به مدیریت شهر کمک کرد.

وی با اشاره به اصل 100 قانون اظهار کرد: دستگاه‌ها باید با هم همکاری داشته باشند به طوریکه اگر مدیریت شهری تضعیف شود، خدمات شهری نیز ضعیف و موجب نارضایتی مردم می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی طرح تفضیلی را به عنوان یکی از را‌ه‌های درآمدی خوب برای شهرداری معرفی کرد و گفت: جذب سرمایه‌گذار یکی از راه‌هایی است که شهرداری می‌تواند با آن به درآمد پایدار دست یابد بنابراین با ایجاد همدلی در میان مدیران استان و شورای شهر می‌تواند استفاده از پتانسیل‌های شهر را سبب شود.

وی با اشاره به وجود 1800 جاذبه توریستی در همدان عنوان کرد: شهر ما پتانسیل‌های زیادی برای ایجاد درآمد پایدار دارد و وجود 70 میلیارد تومان بدهی برای شهرداری همدان نسبت به دیگر شهرداری‌های کشور خوب است و وضعیت بدی نیست.

کنترل بلندمرتبه‌سازی‌ها باید در دستور کار قرار گیرد

خجسته رسیدگی به بافت‌های فرسوده شهر را مطرح کرد و یادآور شد: کنترل سایت‌های اداری و بلندمرتبه‌سازی‌ها باید در دستور کار قرار گیرد.

وی لزوم رسیدگی به مشکلات حاشیه‌شهر را نیز بیان کرد و افزود: مشکلات برق در حال رسیدگی و حل شدن است اما آب و گاز به این زودی حل نمی‌شود و نیاز به پیگیری دارد.

وی بر لزوم جذب سرمایه‌گذار در مدیریت و خدمات شهری تأکید و تصریح کرد: نمایندگان و مدیران شهری باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار باشند و یکی از راه‌های موفقیت شهرداری و شورای شهر پیگیری است.

خجسته به تخصیص اعتبار هزار میلیارد تومانی به همدان و کرج اشاره کرد و گفت: از سوی بانک شهر بنا بود به همدان و کرج اعتباری تخصیص یابد که نیاز به پیگیری دارد و اگر ریسک‌پذیری و جرأت نداشته باشید نمی‌توانید مدیریت شهری را اجرا کنید.

مدیران شهری همدان از حالت محافظه‌کارانه بیرون بیایند

وی از مدیران شهری همدان خواست تا از حالت اداری و محافظه‌کارانه بیرون بیایند و عنوان کرد: بانک شهر متعلق به شهرداری است و چه اشکالی دارد که به آن بدهکار باشید، باید ریسک کنید و برای خدمت به مردم و شهر آبروی خود را به میان بذارید.

نماینده همدان در خانه ملت درباره 5 هزار تن قیر رایگان برای بهسازی ورودی شهر همدان خاطرنشان کرد: 3 هزار تن دیگر هم مذاکره کرده‌ایم و قرار است دریافت کنیم.

وی جاده ملایر را حادثه‌خیر خواند و با تأکید بر اینکه جاده‌ها نیاز به رسیدگی دارند، خاطرنشان کرد: 8 هزار مترمربع چمن مصنوعی و ساخت 100 مجتمع ورزشی و تفریحی برای حاشیه‌شهر همدان جزء برنامه‌هاست همچنین به منظور پیگیری امور مربوط به مدیریت شهر همدان اگر لازم باشد تیمی را در تهران مستقر کنید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: