• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-12090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس شورای شهر همدان:

بسیاری از همدانی‌ها از حداقل‌های استاندارد زندگی شهری بی‌بهره‌اند

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به سکونت 125 هزار نفر از جمعیت 600 هزار نفری شهر همدان در حاشیه‌شهر گفت: بسیاری از مردم شهر از حداقل‌های استاندارد زندگی شهری بی‌بهره‌اند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، ابراهیم مولوی دوشنبه 20 شهریور در صحن شورای اسلامی شهر همدان با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: شهرداری‌های کل کشور در حال ورشکستگی هستند و اگر روند کاهش درآمدهای شهرداری همدان ادامه یابد، با مشکلات جدی‌تر و بیشتری مواجه خواهیم شد.

وی تأکید کرد: اگر موارد حذف شده در قانون اصلاح نشود مشکلات با این شرایط مالی و رکودی که در شهرداری‌ها وجود دارد، همچنان ادامه خواهد داشت.

مولوی با اشاره به پروژه‌های عمرانی از جمله تقاطع سردار همدانی، پیاده‌راه میدان امام و خیابان اکباتان، پارکینگ آقاجانی‌بیگ، میدان‌بار و آسفالت معابر عنوان کرد: 12 میلیارد تومان از محل بانک شهر هزینه شده که در مواردی لازم است پایه‌گذار پروژه‌‌ای باشیم و اجازه بدهیم تا آیندگان به تکمیل آن بپردازند.

وی به برج‌های شهر همدان اشاه کرد و یادآور شد: اگر آتش‌سوزی در این گونه مناطق صورت گیرد دسترسی به پلکان بلند نداریم تا بتوانیم افراد را از میان طبقات برج‌ها نجات دهیم.

وی بلوار شهید همدانی را از جورقان تا پل فرهنگیان دارای پتانسیل ویژه دانست و گفت: باید با تخصیص امتیازاتی چون ساخت باغ رستوران و تفریح‌گاه در کنار گذر کندرو و تندرو این محدوده را لحاظ کنیم تا اهالی و مالکان مشارکت کنند و زمین‌های خود را برای ساخت و تعریض ورودی شهر در اختیار شهرداری قرار دهند.

مولوی با اشاره به سکونت 125 هزار نفر از جمعیت 600 هزار نفری شهر همدان در حاشیه‌شهر افزود: بسیاری از مردم شهر از حداقل‌های استاندارد زندگی شهری بی‌بهره‌اند.

وی قدرت و ثروت نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی را اعتماد مردم به آنان دانست و اظهار کرد: کارهای بزرگ را آدم‌های بزرگ انجام می‌دهند که دیدگاه‌های بزرگ دارند.

رئیس شورای شهر همدان در ادامه از عدم تعامل با کارخانه کیوان و خوش‌نوش سخن گفت و تأکید کرد: با وجود اینکه مبالغی را دریافت کرده‌اند تا هزار مترمربع برای تعریض ورودی شهر از زمین‌های خود عقب‌نشینی کنند اما هنوز ترتیب اثری در اعطای زمین به شهرداری نداده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: