• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-5191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

همدانی‌ها بیشتر سنگک و بربری می‌خورند

رئیس اتحادیه صنف نانوایان همدان گفت: مردم همدان بیشتر از نان‌های حجیم مانند سنگک و بربری استفاده می‌کنند.

ابوذر گل‌محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: مردم همدان بیشتر از نان‌های حجیم مانند سنگک و بربری استفاده می‌کنند و نان‌های فانتزی مشتریان محدودی دارد به همین علت افرادی که در سطح کلان به تولید نان به شیوه‌های صنعتی می‌پردازند با مشکل مواجه می‌شوند و به علت محدودیت بازار و مشتری، شکست می‌خورند .

وی درباره تأسیس نانوایی‌های صنعتی در همدان عنوان کرد: بیش از 97 درصد از نانوایی‌های کشور سنتی است و 3 درصد مابقی که به تولید صنعتی نان می‌پردازند، مشتریان زیادی ندارند .

گل‌محمدی افزود: از دی‌ماه سال گذشته تا کنون افراد زیادی برای دریافت مجوز نانوایی صنعتی به اتحادیه مراجعه کرده‌اند که پس از بررسی بازار متوجه شده‌اند نتیجه‌ای ندارد و از ادامه کار منصرف شده‌اند .

وی ادامه داد: در این مدت تنها دو نفر اقدام به انجام فرآیند اخذ مجوز نانوایی صنعتی در همدان کرده‌اند که آنان نیز در ادامه کار خود مصر نبودند و هنوز در مراحل راه‌اندازی مراکز خود بازمانده‌اند و مجوز نهایی را از اتحادیه دریافت نکرده‌اند.  

گل‌محمدی علت زود بیات شدن نان را نحوه نگهداری آن بیان کرد و گفت: مصرف‌کنندگان به اندازه نیاز روزانه خود نسبت به خرید نان اقدام کنند و در صورت خرید برای چند روز باید در هنگام خرید نان از سفره‌های پارچه‌ای بهره ببرند و پس از اینکه نان کاملا خنک شد آن را در کیسه‌های پلاستیکی و در فریزر نگهداری کنند تا زود بیات نشود و قابل مصرف باشد .

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازرسان اتحادیه و اتاق اصناف، اداره بهداشت و شرکت غله به صورت روزانه به بررسی و بازدید از نانوایی‌های همدان می‌پردازند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: