• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-12290-5
  • خبرنگار : 81112
  • منبع خبر : گفتگو

11.4 هکتار از مناطق حفاظت‌شده همدان طعمه حریق شد

معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان از کاهش چشمگیر آتش‌سوزی در مراتع و مناطق حفاظت‌شده استان خبر داد و گفت: امسال 11.4 هکتار از مناطق حفاظت‌شده همدان طعمه حریق شد.

مهدی صفی‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه امسال به طرز چشمگیری آتش‌سوزی در مراتع و مناطق تحت حفاظت محیط زیست کاهش یافته است، تصریح کرد: در سال گذشته از ابتدای خرداد تا پایان مهرماه و آغاز بارندگی‌ها در مناطق تحت مدیریت و حفاظت محیط زیست126.1 هکتار آتش‌سوزی اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه پارسال از ابتدای خرداد تا 20 شهریور در مناطق حفاظت‌شده 59.1 هکتار آتش‌سوزی به وقوع پیوسته است، افزود: این درحالیست که میزان آتش‌سوزی در مناطق تحت مدیریت و حفاظت محیط زیست از ابتدای خرداد تا امروز 11.4 هکتار بوده است.

صفی‌خانی تأکید کرد: تا کنون تقریبا کاهش 80 درصدی در وقوع آتش‌سوزی داشته‌ایم و امیدواریم بتوانیم این کاهش آمار را تا آغاز بارندگی‌ها حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه بیشتر آتش‌سوزی‌ها در منطقه حفاظت‌شده خانگرمز رخ داده است، اظهار کرد: امسال فقط یک مورد آتش‌سوزی در این منطقه حفاظت‌شده داشته‌ایم در حالیکه در سال گذشته چندین مورد آتش‌سوزی در این منطقه به وقوع پیوسته است.

معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: امسال در مجموع سه فقره آتش‌سوزی گسترده در مناطق حفاظت‌شده داشتیم و مابقی در حد بسیار محدود بوده که به سرعت مهار شده است.

وی با اشاره به اینکه با آغاز بارندگی‌ها آتش‌سوزی در این مناطق پایان می‌یابد، عنوان کرد: متأسفانه در تمامی زمان‌ها علت عمده آتش‌سوزی‌ها عوامل انسانی بوده است به طوریکه آتش‌سوزی در این مناطق خسارات زیادی را به محیط زیست وارد کرده و حیات حیوانات را تهدید می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: