• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-12590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان:

شهردار همدان باید زمینه حضور زنان در مدیریت کلان را فراهم کند

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان بر زمینه‌سازی حضور زنان در عرصه مدیریتی کلان شهرداری تأکید و آن را یکی از مطالبات شورای شهر از شهردار آینده عنوان کرد.

رضوان سلماسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه نیمی از جامعه ما از زنان تشکیل شده است، اظهار کرد: تقریبا در تمامی جوامع مدنی برای رشد همه‌جانبه در همه عرصه‌ها، توانایی‌های زنان و مردان را همزمان پرورش می‌دهند تا اثرات مثبت هم‌افزایی نگاه این دو گروه، جامعه را به سمت جلو ببرد.

وی ادامه داد: در حقیقت نگاه مردانه و نگاه زنانه در ارتباط با امور مختلف متفاوت است و این تفاوت نگاه یکی از شگفتی‌های آفرینش است که باعث می‌شود زنان و مردان بتوانند در بسیاری از برنامه‌ها و کارها مکمل یکدیگر باشند.

عضو شورای شهر همدان با تأکید بر مکمل بودن نگاه‌های مردانه و زنانه در حوزه مدیریتی خاطرنشان کرد: نگاه کلی‌نگر مردان در کنار نگاه عمقی و جزئی‌نگر زنان و ظرافت کار و تصمیم‌گیری آنان می‌تواند باعث ایجاد یک الگوی متعادل و متوازن و رو به جلو در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه عدم توجه به نگاه زنانه در مدیریت شهری یک نگاه جا افتاده است، یادآور شد: حضور زنان در مدیریت شهری می‌تواند باعث ایجاد شهری مهربان‌تر، آرام‌تر و مسالمت‌جویانه‌تر باشد و این آرامش و آسایش ایجاد شده می‌تواند شهر را دوست داشتنی‌تر کند و شادی و نشاط اجتماعی را گسترش دهد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه حضور اجتماعی زنان در سال‌های گذشته گسترده‌تر شده است، عنوان کرد: با آنکه از زنان در پست‌های مدیریتی و کلان بیشتر به عنوان مشاور استفاده شده است اما در مقام عمل درصد بسیار کمی از زنان توانستند در حوزه مدیریتی راه یابند و امکان آزمون و خطا و به ثمر نشاندن دیدگاه‌هایشان را پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه آنکه نظر خاصی می‌دهد خود می‌تواند مناسب‌ترین مجری آن باشد، تأکید کرد: وقت آن است که زنان مشاوردهنده خود در مقام مجری قرار گیرند و به جامعه نشان دهند برای حل بسیاری از چالش‌های موجود در مدیریت شهری دیدگاهی دیگر نیز وجود دارد و اگر این دیدگاه‌های جدید خوب به مرحله اجرا درآیند شاهد شهرهایی با خصوصیات مناسب‌تر برای زندگی خواهیم داشت.

سلماسی با بیان اینکه حضور زنان در مدیریت شهری همدان به ویژه شهرداری حائز اهمیت است، گفت: به نظر می‌رسد حدود 10 درصد از جمعیت شهرداری همدان را زنان تشکیل می‌دهند که اکثریت این افراد در پست‌های کارشناسی مشغول به کار هستند.

وی یادآور شد: تعداد مدیران خانم شهرداری همدان در حوزه‌های مختلف به اندازه انگشتان یک دست هم نمی‌رسد که البته این گره خود با چالش‌های مختلفی از جمله مسائل خانوادگی و اجتماعی نیز درگیر هستند و برخی کارمندان خانم شهرداری نیز نمی‌توانند به اندازه کافی وقت در اختیار حوزه‌ای مدیریت شهری قرار دهند.

سلماسی با تأکید بر نگاه ویژه شورای پنجم همدان به مسأله زنان خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات ما در شورای شهر این است که مسیر رشد و پیشرفت و توانمندسازی و ایجاد اعتماد به نفس آنها در بخش‌های مختلف مدیریت شهری متناسب با تخصص، علاقه و روحیات آنها ایجاد شود.

وی یادآور شد: انتظار می‌رود شهردار آینده همدان در یک برنامه‌ریزی مدون و مناسب، حمایت خود را از بانوان را با ایجاد شرایط حضور حداکثری آنها همراه با ارتقای شغلی بر حسب شایسته‌سالاری و توانمندی نشان دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: