• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-11497-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار شهرستان اسدآباد خبر داد

سد نعمت‌آباد تا سال آینده آبگیری می‌شود/ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در اسدآباد

فرماندار شهرستان اسدآباد از آبگیری سد نعمت‌آباد این شهرستان تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: بهره‌برداری تأسیسات زیربنایی و صنایع آبرسانی این طرح زمان بیشتری را به خود اختصاص خواهد داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین افشاری در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان اسدآباد با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه در سال 82 و آغاز آن در سال 83، ادامه داد: سرانجام پس از این مدت، سد نعمت‌آباد در سال آینده آبگیری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه سد نعمت‌آباد با هدف توسعه و بهبود آبیاری در 450 هکتار از اراضی دشت اسدآباد همدان در حال احداث است.

فرماندار اسدآباد در ادامه گفت: از ابتدای سال تا پایان مرداد بدون لحاظ آمار صنایع بزرگ صنعتی شهرستان، 518 شغل جدید در شهرستان ایجاد شده که برهمین اساس تا کنون 35 درصد تعهد شهرستان محقق شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در اسدآباد تصریح کرد: در سطح استان همدان در 2 شهرستان اسدآباد و ملایر ایجاد منطقه اقتصادی مدنظر است که این امر در توسعه اقتصادی و رشد صنعت و اشتغال شهرستان و استان از نقش موثری برخوردار خواهد بود.

افشاری با بیان اینکه طرح توجیهی این طرح توسط راه و شهرسازی شهرستان انجام خواهد گرفت، افزود: ایستگاه جانمایی طرح از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید در این راستا منابع طبیعی ظرف 10 روز آینده ابعاد لازم را مشخص و تحویل راه و شهرسازی دهد تا طرح اولیه پیاده شود.

وی با اشاره به اینکه سقف حداکثری زمین منطقه ویژه اقتصادی 200  هکتار است، اظهار کرد: در حال حاضر در این راستا بخشی از زمین‌های آهو تپه در بحث ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شهرستان در نظرگرفته شده که با ایجاد آن برای منابع آب از سد نعمت‌آباد استفاده خواهد شد.

افشاری با تأکید بر اهمیت به مطالعات زیست‌محیطی و رعایت حریم روستاها و اهمیت پدافند غیرعامل، راه دسترسی، ارتباط با شریان‌ها، تأمین آب و زیرساخت‌ها در بحث جانمایی گفت: وجود هیئت مؤسس در راستای ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی از نقش مهمی برخوردار خواهد بود چرا که دولت با ایجاد زیرساخت‌ها و بسترها، سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران در این راستا را آماده خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود 4900 کامیون در شهرستان که عمدتا ترانزیتی هستند و نیز با وجود معادن غنی آهن و ترکیبات آهن و در حال تکمیل شدن چرخه فولاد، اسدآباد پتانسیل لازم را در این راستا داراست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: