• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-12790-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تعطیلی یک کمپ ترک اعتیاد در همدان

مدیرکل بهزیستی استان همدان از تعطیلی یک کمپ ترک اعتیاد در همدان خبر داد و گفت: این مرکز نتوانست خود را با قوانین پروتکل الحاقی سازمان بهزیستی تطبیق دهد .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر حمیدرضا الوند سه‌شنبه 21 شهریور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در حال حاضر 43 کمپ ترک اعتیاد در همدان وجود دارد که دو مورد از این مراکز زنانه هستند،  تأکید کرد: تمامی مراکز ترک اعتیاد در همدان دارای پزشک و روانشناس بوده و در حقیقت منطبق با پروتکل الحاقی هستند .

وی به مراکز کاهش آسیب شلتر اشاره کرد و یادآور شد: این مراکز از 20 تا 8 صبح به صورت اختیاری پذیرش خواهند داشت سپس از صبح تا 14 خدمات برای کاهش آسیب برای خانم‌ها ارائه می‌کنند .

الوند به مراکز ماده 16 اشاره و عنوان کرد: بر اساس تصمیمات اخیر مراکز ماده 16 که مربوط به معتادان متجاهر است، مسئولیت مدیریت اجرایی بر عهده سازمان بوده و نیروی انتظامی وظیفه تأمین امنیت و دانشگاه علوم پزشکی مسئولیت تأمین منابع و داروهای مورد نیاز را دارد .

مدیرکل بهزیستی استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی‌که خانمی جزء معتادان متجاهر باشد، در مرکز ماده 16 نگهداری خواهد شد .

به گزارش ایسنا، پس از این نشست، مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان بهار با حضور معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور و مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان راه‌اندازی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: