• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-12890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مديركل آموزش و پرورش استان همدان خبر داد

ورود 605 نیرو به سیستم آموزش و پرورش همدان

مديركل آموزش و پرورش استان همدان از ثبت‌نام 98.5 درصد دانش‌آموزان در سامانه سناد خبر داد و گفت: خوشبختانه در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم و با توجه به مقدمات انجام گرفته امسال نسبت به سال گذشته بهتر عمل خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مصطفی خزاعی سه‌شنبه 21 شهریور در شورای آموزش و پرورش استان همدان، با بیان اینکه درصدی از دانش‌آموزان در دوره دوم متوسطه مشکل انتخاب رشته داشتند و آزمون تعیین رشته دادند، اظهار کرد: تا 25 شهریور ثبت‌نام‌ها به جز در موارد جزئی باقی نمانده و همه دانش‌آموزان ثبت‌نام می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: علت خوب انجام شدن ثبت‌نام‌های امسال این بود که در ابتدا ثبت‌نام صورت گرفت سپس کلاس‌بندی انجام و بعد اعلام نیاز و مطابق با آن نیاز ابلاغ داده شد از این جهت ثبت‌نام‌ها نسبت به سال گذشته روند روان‌تری داشت.

خزاعی به تهیه و توزیع یک میلیون و 60 هزار جلد کتاب درسی در دوره ابتدایی، کارودانش، پیش‌دانشگاهی و فنی‌وحرفه‌ای توسط آموزش پرورش اشاره کرد و افزود: مابقی پایه‌ها در کتابفروشی‌های از پیش تعین شده از 20 شهریورماه توزیع شده که امید است مشکل خاصی در این زمینه نداشته باشیم.

وی به تدوین برنامه عملیاتی سالانه آموزشی در ادارات و مدارس اشاره کرد و یادآور شد: همه ادارات مکلف شدند برنامه سالانه خود را تدوین کنند که اکثر ادارات نیز برنامه تنظیم سالانه خود را به آموزش پرورش استان فرستادند، خود استان هم برنامه سالانه را مطابق با برنامه سالانه کشوری تدوین کرده و در شرف چاپ است.

وی به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در ادارات 19گانه و اداره‌کل اشاره کرد و افزود: سازماندهی 23 هزار و 224 نفر از همکاران در 19 منطقه آموزشی در 2 هزار و 594 آموزشگاه و 11 هزار و 221 کلاس درس صورت گرفت.

مديركل آموزش و پرورش استان همدان خاطرنشان کرد: امسال با توجه به ورودی‌های نسبتا خوب 437 نفر از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل شدند و 90 نفر استخدام ماده 28 داشتیم و با احتساب 61 نفر سرباز معلم و 17 نفر سرباز روحانی در مجموع 605 نفر امسال وارد سیستم آموزش و پرورش خواهند شد همچنین هزار و 200 نفر خروجی بازنشسته خواهیم داشت که تلاش می‌کنیم بازنشستگان به ویژه آقایان را بعد از مهرماه نگهداریم.

وی با بیان اینکه امسال هزار و 200 نفر جابجایی و نقل انتقال نیروی انسانی داشتیم و 700 نفر داخل استان و مابقی خارج از استان بودند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه از لحاظ ظاهری مدارس استان آمادگی شروع سالتحصیلی را دارند.

خزاعی با اشاره به اینکه در توزیع نیروی جدید انسانی اولویت اولمان بومی‌گزینی بود، گفت: امسال در زمینه ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته‌‌های تحصیلی به ویژه در تجربی با توجه به قوانینی که وضع شده بود، هجوم آنچنانی نداشتیم که تقریبا برای تمام متقضیان ظرفیت‌سازی شد.

وی ادامه داد: در رشته فنی‌وحرفه‌ای ظرفیت هنرستان‌ها تکمیل شد و در رشته کارودانش دچار خلأهایی هستیم و تا حدودی با ریزش دانش‌آموز مواجه شدیم و برعکس با توجه به اینکه محدودیتی برای رشته علوم انسانی نبود با افزایش متقاضی برای این رشته روبرو شدیم در نتیجه شکایات کمتری نسبت به سال گذشته در هدایت‌تحصیلی دانش‌آموزان داشتیم.

خزاعی رشته ریاضی را زنگ خطری عنوان و اعلام کرد: امروزه این رشته به شدت افول کرده و دانش‌آموزان تمایل کمتری برای تحصیل در این رشته از خود نشان می‌دهند به طوریکه کمترین متقاضی در رشته ریاضی است همچنین دانش‌آموزانی که در این رشته هستند عملا استعدادهای لازم را ندارند درحالیکه در گذشته بهترین دانش‌آموزان در رشته ریاضی بودند.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم در راستای آموزش و پرورش ضمن توجه به کمیت‌ها به کیفیت کار نیز توجه کنیم، گفت: برای مسئولیت‌پذیر شدن دانش‌آموزان، طرحی تحت عنوان اداره یک روز کاری مدرسه توسط دانش‌آموزان متوسطه اول برای اجرا در مدارس داریم.

مديركل آموزش و پرورش استان همدان به برنامه‌های اجرایی آموزش و پرورش اشاره و اضافه کرد: آموزش مهارت‌های زندگی و سلامت در بخش‌های مختلف مانند مراقبت و سلامت جسمانی در 700 مدرسه، آموزش مهارت مقابله با رفتارهای پرخطر در 45 درصد مدارس، آموزش پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان برای 84 نفر از دانش‌آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول، اجرای برنامه آهن‌یاری و ورزش صبحگاهی و کیفیت‌بخشی به آموزش‌های علمی و مهارتی، برگزاری المپیادهای ورزشی درون‌مدرسه‌ای، برگزاری جشنواره جوان خوارزمی، برگزاری المپیاد علمی در شاخصه کارودانش، برگزاری المپیادهای علمی و آزمایشگاهی و تقویت پژوهش‌ها، کیفیت‌بخشی به آموزش‌های علمی و مهارتی معلمان و برگزاری دوره‌های آموزش ضمن خدمت برای تمام کتب جدید پایه یازدهم بخشی از برنامه‌های در دست اجرای آموزش و پرورش برای کیفیت‌بخشی در کنار توسعه کمی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: