• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-5391-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انسداد 2417 حلقه چاه غیرمجاز در همدان

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان از انسداد 2417 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان خبر داد و گفت: انسداد این چاه‌ها صرفه‌جویی 203 میلیون مترمکعبی را در پی داشته است.

به گزارش ایسنا، منصور ستوده با اشاره به اینکه حفاظت از منابع آبی موجود همدان یکی از اولویت‌های اساسی شرکت آب منطقه‌ای همدان محسوب می‌شود، اظهار کرد: برداشت‌های بی‌رویه آب در گذشته سبب شده تا سطح آب‌های زیرزمینی دشت‌های استان همدان به شدت افت داشته باشد.

وی افزود: کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران‌ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب و ایجاد ریزگردها را در پی دارد.

ستوده با اشاره به اینکه انسداد چاه‌های غیرمجاز در این راستا به عنوان اولویت شرکت آب منطقه‌ای تبدیل شد، تصریح کرد: از ابتدای سال 93 تا کنون دو هزار و 417 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان همدان مسدود شده که صرفه‌جویی 203 میلیون و 964 هزار مترمکعبی آب را در پی داشته است.

وی عنوان کرد: سال 94، 700 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان همدان مسدود شد که این اقدام سبب صرفه‌جویی 58 میلیون و 497 هزار مترمکعبی آب در دشت‌های استان شد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه تعداد انسداد چاه‌‌های غیرمجاز در سال 95، 869 حلقه بود که صرفه‌جویی 56 میلیون و 424 هزار مترمکعبی منابع آبی را در پی داشت.

وی با اعلام اینکه براساس هدفگذاری انجام شده چاه های غیرمجاز در سطح استان همدان مسدود می‌شود، گفت: از ابتدای امسال تا کنون 187 حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد که میزان صرفه‌جویی آب از این محل هشت میلیون و 364 هزار مترمکعب بوده است.

ستوده با تأکید بر اینکه در روند انسداد چاه‌های غیرمجاز استان همدان هیچ‌گونه مماشاتی صورت نمی‌گیرد، عنوان کرد: خوشبختانه دادگستری، دادستانی، فرمانداری ها، نیروی انتظامی و سایر مسئولان استان همدان همکاری مطلوبی را در روند حفاظت از منابع اب استان را دارند که این امر سبب شده همدان به عنوان یکی از استان‌های برتر در این زمینه شناخته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: