• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-11597-5
  • خبرنگار : 81113
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند خبر داد

احداث فاز دوم شهرک گلخانه‌ای در شهر برزول

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نهاوند گفت: فاز دوم شهرک گلخانه‌ای با 27 واحد گلخانه در زمینی به متراژ 9 هکتار از اراضی جهادکشاورزی واقع در شهر برزول احداث می‌شود.

احمد باقری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: جهادکشاورزی به ایجاد زیرساخت‌های این مجموعه از قبیل راه دسترسی و لوله‌کشی آب اقدام کرده و مابقی امکانات نیز در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه احداث این شهرک برای 100 نفر از جوانان به صورت مستقیم اشتغالزایی دارد، عنوان کرد: به هر یک از افراد متقاضی واجد شرایط در حدود 4000 مترمربع زمین به صورت اجاره به شرط تملیک واگذار می‌شود و برای استفاده از تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی خواهند شد.

باقری ادامه داد: در این راستا توسعه کشت‌های متراکم از جمله کشت در فضای گلخانه‌ای در دستور کار جهادکشاورزی شهرستان قرار گرفته است.

وی گفت: نهاوند از نظر کشت‌های گلخانه‌ای بالاترین آمار را نسبت سایر شهرستان‌های استان دارد و در راستای افزایش سطح گلخانه‌ای شهرستان بابت احداث هر هزار متر گلخانه ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی به افراد متقاضی ارائه می‌دهد.

مدیر جهادکشاورزی نهاوند خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست دولت مبنی بر کاهش سطح کشت‌های پرآب‌بر و ترویج و توسعه کشت محصولات کم‌آب‌بر، وزارت جهادکشاورزی و به‌تبع آن اداره جهادکشاورزی شهرستان برنامه کاری خود را بر اساس ترویج کشت‌هایی قرار داده که علاوه بر تأمین نیازهای داخلی و مصارف خانوارها، به کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی و جلوگیری از افت سطح آب‌های زیرزمینی کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: